Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

W uroczystej inauguracji roku szkolnego 2011/2012 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 Mistrzostwa Sportowego im M. Bublewicza w Olsztynie udział wzięli nauczyciele, trenerzy, pracownicy szkoły oraz uczniowie i ich rodzice.

Uroczystość prowadziła nauczycielka języka polskiego i historii pani Joanna Ulatowska-Letko.

Wśród gości znaleźli się:

• pan Roman Koziński – Wiceprezes Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu
  • pan Dariusz Nowicki – Prezes Okręgowego Związku Taekwondo
  • pan Janusz Milewski – Prezes Kayak Sport Club Olsztyn

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i wysłuchania hymnu państwowego. Następnie głos zabrała pani Barbara Rapińczuk – dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5, która serdecznie powitała wszystkich uczniów, w szczególności zaś tych, którzy rozpoczynają naukę w klasach pierwszych. Pani dyrektor przedstawiła wakacyjne sukcesy uczniów-zawodników, którzy jak co roku walczyli o medale na zawodach krajowych i międzynarodowych.

Następnie pani dyrektor krótko omówiła plany na rozpoczynający się rok szkolny oraz złożyła wszystkim życzenia sukcesów w nauce i sporcie.

Życzenia dla uczniów i rodziców przekazała także córka Patrona szkoły, pani Beata Bublewicz, poseł na Sejm RP.

W dalszej części uroczystości Pani dyrektor Barbara Rapińczuk oraz trener pan Rafał Gryzowski wręczyli puchar za szczególne osiągnięcia sportowe tegorocznemu absolwentowi X LO Mistrzostwa Sportowego Denisowi Ambroziakowi. Denis Ambroziak to brązowy medalista Mistrzostw Świata Seniorów, zdobywca medali Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowych Mistrzostw Polski, uczestnik Pucharu Świata i Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Gratulacje otrzymali także inni uczniowie i absolwenci, którzy odnieśli sukcesy w czasie wakacji.

Tradycyjnym elementem uroczystości była także minuta ciszy – hołd oddany ofiarom II wojny światowej i wszystkim patriotom, którzy walczyli i ginęli za wolność Ojczyzny.

Uroczystość zakończyła się przedstawieniem wychowawców poszczególnych klas oraz przekazaniem informacji organizacyjnych.

Po uroczystości Rozpoczęcia Roku Szkolnego delegacja uczniów zespołu wraz z panią dyrektor Barbarą Rapińczuk wzięła udział w Miejskich Obchodach 72. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej na cmentarzu wojskowym przy ulicy Szarych Szeregów.