SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. M. G. BUBLEWICZA

GIMNAZJUM NR 10
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011

22 czerwca w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2010/2011. Oprócz nauczycieli, trenerów, uczniów i ich rodziców w imprezie udział wzięli:

  • pani Beata Bublewicz, poseł na sejm RP, córka Patrona szkoły,
  • pani Alicja Rutecka, dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego,
  • pan Zbigniew Lewicki, prezes Warmińsko – Mazurskiej Federacji Sportu,
  • pan Dariusz Nowicki, trener, sędzia międzynarodowy w taekwondo olimpijskim.

Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Barbara Rapińczuk. W swoim wystąpieniu krótko przedstawiła pracę szkoły w kończącym się roku, pogratulowała sukcesów uczniom-zawodnikom, nauczycielom i trenerom. Nie zabrakło także podziękowań i życzeń.

Tradycyjnym elementem uroczystości zakończenia każdego roku szkolnego jest prezentowanie i nagradzanie młodych sportowców – uczniów szkoły, którzy w kończącym się roku stawali na podium, odnosząc sukcesy w zawodach krajowych i międzynarodowych.

Pamiątkowe statuetki dla gimnastyczek, kajakarzy, taekwondzistów, piłkarzy i lekkoatletów ufundowała Rada Rodziców.

WŚRÓD GIMNASTYCZEK NA WYRÓŻNIENIE ZASŁUŻYŁY:

  • Kamila Zarzycka,
  • Anita Orzechowska,
  • Martyna Eland,
  • Monika Eland,
  • Anna Przytulska,
  • Marta Sarnowska,
  • Sandra Rożek,
  • Natalia Sarnowska,
  • Ewelina Janus,
  • Martyna Szemplińska,
  • Sandra Wojtkiewicz,
  • Zofia Rajewska,
  • Agata Boraczyńska,
  • Dominika Jeznach,
  • Sara Kowalczyk,
  • Gabriela Jeznach.

WYRÓŻNIENI ZAWODNICY WŚRÓD KAJAKARZY TO:

  • Denis Ambroziak,
  • Dominik Popławski,
  • Konrad Kozłowski,
  • Paweł Rymszo,
  • Błażej Brakowiecki,
  • Cezary Ołdakowski,
  • Ewa Mieczkowska,
  • Marek Michels.

W GRONIE TAEKWONDZISTÓW NAJWIĘKSZE SUKCESY W TYM ROKU ODNIEŚLI:

  • Karol Wielgosz,
  • Michał Wielgosz,
  • Igor Kryszkiewicz,
  • Gabriela Guzowska,
  • Konrad Jastrzębowski,
  • Ewelina Walkiewicz,
  • Izabela Gadomska,
  • Kamila Kryger,
  • Alicja Pałaszewska,
  • Patrik Chrapkowski,
  • Aleksandra Kowalczuk,
  • Gabriela Wierzbicka,
  • Bartłomiej Chmielewski,
  • Magdalena Obrębska,
  • Magdalena Śmiglewska,
  • Barbara Banaszczyk,
  • Patrycja Kościesza,
  • Jakub Andrzejczak,
  • Mateusz Lewalski,
  • Antoniusz Śmiglewski,
  • Wojciech Szczerba,
  • Michał Mydło.

NAJLEPSI PIŁKARZE TO:

  • Jakub Domżalski,
  • Łukasz Ostrowski,
  • Krystian Oleszko,
  • Michał Deptuła,
  • Kacper Nawrocki.

NA WYRÓŻNIENIE W GRONIE LEKKOATLETÓW ZASŁUŻYLI:

  • Karol Zalewski,
  • Justyna Brzezicka,
  • Daria Strucińska,
  • Rafał Gieszczyński,
  • Sebastian Maracha.

Jak co roku cała społeczność szkolna wybrała Mistrzów Sportu SMS w trzech kategoriach: SP, Gimnazjum i LO.

Tytuł Mistrza Sportu Szkoły Mistrzostwa Sportowego w kategorii szkoły podstawowej na rok szkolny 2010/2011 po raz drugi otrzymała gimnastyczka Monika Eland W kategorii gimnazjum tytuł powędrował do … gimnastyczki Martyny Eland W kategorii liceum w plebiscycie zwyciężyła kajakarka Ewa Mieczkowska.

Na uroczystości zakończenia roku szkolnego należy także przedstawić i nagrodzić tych, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce.

SZKOŁA PODSTAWOWA:

W klasie IV świadectwo z wyróżnieniem otrzymali:

Dominika Jeznach, Gabriela Jeznach, Oliwia Krajewska, Aleksandra Mikulicz, Agnieszka Stachurska, Maciej Tomaszewski, Adam Kowalski, Maria Wajzer.

W klasie V na nagrodę zasłużyli:

Emilia Brzozowa, Ewelina Janus, Marta Sarnowska, Natalia Sarnowska, Martyna Szemplińska, Michalina Stomma.

W klasie VI wyróżnieni byli:

Patrycja Bociańska, Monika Burakiewicz, Remigiusz Domasiewicz, Piotr Kolendo, Krzysztof Gralczyk, Maciej Grzechnik, Katarzyna Milewska, Karol Puźniewski.

Najwyższą średnią w szkole uzyskała Monika Burakiewicz, uczennica klasy VI – 5,9.

GIMNAZJUM:

W gimnazjum na wyróżnienie zasłużyły:

w klasie I – Ewa Fyda i Alicja Kubicka, w klasie II – Klaudia Grygo, w klasie III – Magdalena Obrębska.

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE:

Najlepszymi uczniami X Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego są: Marta Parzychowska, z klasy I B oraz Marek Szafałowicz z klasy II B.

W każdym roku szkolnym Rada Pedagogiczna wybiera w drodze głosowania „Super Ucznia” – osobę, która osiąga wysokie wyniki w nauce, odznacza się wysoką kulturą osobistą, pracowitością i aktywnością, stanowiąc wzór dla koleżanek i kolegów. Tytuł jest przyznawany w każdej ze szkół zespołu.

Tytuł Super Ucznia SMS w kategorii szkoły podstawowej za rok szkolny 2010/2011 otrzymała Oliwia Krajewska w kategorii gimnazjum tytuł Super Ucznia SMS otrzymała Ewa Fyda w kategorii liceum zwyciężyli Marta Parzychowska i Marek Szafałowicz.

Na wyróżnienie zasłużyli także uczniowie, którzy osiągnęli najwyższą frekwencję. Otrzymali oni tytuł Mistrza Obowiązkowości.

W roku szkolnym 2010/2011 tytuły Mistrzów Obowiązkowości otrzymują: – w klasach IV-VI SP Maciej Grzechnik, – w gimnazjum Aleksandra Ogonowska, – w liceum Rafał Surowiecki.

W dalszej części uroczystości nagrody i dyplomy otrzymali uczniowie, którzy odnosili sukcesy w konkursach szkolnych i międzyszkolnych.

    W tym roku szczególnie dużo sukcesów przyniosły konkursy matematyczne.
  • laureatami ogólnopolskiego konkursu matematycznego Olimpus byli: Maciej Grzechnik, który zajął miejsce I i Piotr Kolendo – zdobywca miejsca III.
  • wyróżnienia w konkursie matematycznym „Kangur” zdobyli: Piotr Kolendo, Mateusz Maląg i Aniela Dębowska.

Pani Iwona Hryniuk zorganizowała Szkolny Konkurs Matematyczny w X LO Mistrzostwa Sportowego, w którym I m-ce zajął Sebastian Maracha, zaś II Marek Szafałowicz i Daniel Grochecki.

Panią Katarzyna Klaja opiekowała się uczniami, którzy odnieśli sukces w Ogólnopolskim Konkursie wiedzy o Janie Pawle II. W kategorii szkoły podstawowej III miejsce zajął Maciej Grzechnik, a VII Emilia Brzozowa, natomiast w kategorii Gimnazjum VIII miejsce zajęła Klaudia Grygo.

Na wyróżnienie zasług użyli także uczniowie szkoły podstawowej, którzy brali udział w szkolnym konkursie ortograficznym, którego organizatorem była pani Joanna Ulatowska-Letko.

  1. miejsce zajęła Monika Burakiewicz,
  2. miejsce Mateusz Szewczuk,
  3. miejsce Maciej Grzechnik.

Wyróżnienia otrzymali: Ewelina Janus, Maria Wajzer i Krzysztof Gralczyk.

Na zakończenie pani Małgorzata Jacewicz wręczyła dyplomy i nagrody dla uczennic, które szczególnie angażowały się w przygotowywanie imprez i uroczystości szkolnych. Były to: Klaudia Grygo i Aleksandra Śmiglewska.

Jak co roku chcieliśmy też szczególnie podziękować rodzicom, którzy angażowali się w życie szkoły, działali aktywnie w Radzie Rodziców, pomagali przy organizacji uroczystości szkolnych. Podziękowania wręczyła pani dyrektor Barbara Rapińczuk.

Podziękowania otrzymali: pani Małgorzata Filipkowska, pani Małgorzata Pilarczyk, pani Teresa Szydłowicz, pan Andrzej Rajewski, pani Elżbieta Stankiewicz, pan Janusz Stachurski, pani Barbara Matrack, pani Anna Łuniewska.

Na zakończenie uroczystości przedstawiciele SU podziękowali nauczycielom, trenerom i pracownikom szkoły, składając kwiaty na ręce Pani Dyrektor.