Uroczystość Ślubowania w Szkole Podstawowej nr 23

„Wśród pierwszaków chodzą słuchy, Narzekają więc maluchy, Powtarzając niewesoło: Ślub będziemy, ślub będziemy brać ze szkołą”.

Te i inne słowa piosenki zaśpiewali uczniowie klasy pierwszej w czasie Uroczystości Ślubowania dnia 13 października 2011r. Część artystyczną przygotowali pierwszoklasiści wraz z koleżankami i kolegami z klasy czwartej i piątej pod czujnym okiem wychowawczyni Bożeny Szykuły.        Podczas uroczystości uczniowie przekonali przybyłych gości: panią dyrektor Barbarę Rapińczuk, nauczycieli, rodziców, dziadków, koleżanki i kolegów oraz tajemnicze wróżki, że potrafią pięknie śpiewać, recytować, a także kochają rodziców i Ojczyznę oraz wiedzą dostatecznie dużo, aby zostać pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej Nr 23 Mistrzostwa Sportowego im. Mariana Grzegorza Bublewicza w Olsztynie.        Pierwszoklasiści ślubowali otaczać szacunkiem sztandar szkoły, pilnie wypełniać obowiązki ucznia i sportowca, pogłębiać swoją wiedzę oraz godnie reprezentować szkołę na wszystkich zawodach sportowych. Pasowania na uczniów dokonała pani dyrektor Barbara Rapińczuk, która wręczyła również pamiątkowe statuetki. Gratulujemy!

Bożena Szykuła