SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. M. G. BUBLEWICZA

GIMNAZJUM NR 10
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018 r. o godz. 9.30 w budynku przy ulicy Gietkowskiej odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego.

W sali gier zgromadzili się uczniowie, rodzice, nauczyciele, trenerzy, pracownicy i sympatycy szkoły. W tym dniu byli z nami również:

  • pani Beata Bublewicz, córka Patrona szkoły, zastępca Dyrektora Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego
  • Ojciec Maurycy Czechlewski, proboszcz parafii Chrystusa Króla w Olsztynie

Na początku uroczystości tradycyjne głos zabrała Pani Dyrektor Barbara Rapińczuk. Mówiła między innymi o sukcesach dydaktycznych i sportowych, nie zabrakło także podziękowań i życzeń. Następnie życzenia udanych wakacji złożyła uczniom także Pani Beata Bublewicz.

Jak co roku nagradzaliśmy naszych mistrzów. Pamiątkowe statuetki odebrali uczniowie-zawodnicy, którzy w kończącym się roku szkolnym mogli się pochwalić największymi sukcesami.

Statuetki wręczała pani Anna Michels, wicedyrektor do spraw szkolenia sportowego oraz trenerzy poszczególnych dyscyplin.

GIMNASTYKA SPORTOWA

Statuetki otrzymały medalistki Drużynowych Mistrzostw Polski w klasie Mistrzowskiej, pierwszej i drugiej Elite, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików:

Ewelina Janus, Iga Kowalczyk, Klaudia Hrynowiecka, Wiktoria Kucner, Zuzanna Gołota, Anna Hucało, Monika Wiśniewska, Natalia Markowska, Milena Krasicka i Antonina Bednarczyk.

TAEKWONDO OLIMPIJSKIE

Uczniowie-zawodnicy zdobywali medale na: Mistrzostwach Świata Kadetów, Mistrzostwach Polski Seniorów, Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Polski Juniorów, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, turniejach z cyklu Pucharu Świata G1 oraz turniejach z cyklu Pucharu Polski.

Medaliści to:

Szymon Piątkowski, Maria Wajzer, Oliwia Krajewska, Sylwia Banaszczyk, Szymon Grabowski, Łukasz Cudnoch, Mateusz Kowalski, Mikołaj Żyźniewski, Izabela Krajewska, Wiktoria Skorupska, Oliwia Kowalczuk, Filip Skrzeszewski, Tymoteusz Kowalczyk, Jakub Zyskowski, Mateusz Chrzanowski, Agnieszka Krajewska, Piotr Dolat, Igor Drążkiewicz, Laura Chrapkowska, Mateusz Bałdyga, Hubert Lendzion i Szymon Narkowicz.

KAJAKARSTWO

Kajakarze i kanadyjkarze zdobywali medale na: Mistrzostwach Świata w Maratonie, Pucharze Nadziei Olimpijskich, Mistrzostwach Polski w Maratonie, Długodystansowych Mistrzostwach Polski, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Mistrzostwach Polski Juniorów i Mistrzostwach Polski Młodzików

A medaliści to:

Julia Walczak, Maja Szajdek, Marcin Nowacki, Bartosz Grabowski, Piotr Czereszko, Elżbieta Łoboziak, Paulina Paździorko, Michał Szajdek, Natalia Tomasik, Klaudiusz Zawojek, Robert Burakowski, Jakub Horba, Adam Werner, Natan Marcinkowski, Magdalena Przybyła, Jacek Ceckowski, Kamila Kudyba i Alicja Drzewicka.

Kanadyjkarka Julia Walczak oraz kajakarze Marcin Nowacki, Bartosz Grabowski i Piotr Czereszko zakwalifikowali się na Mistrzostwa Europy Juniorów, które na przełomie czerwca i lipca odbędą się we Włoszech.

PŁYWANIE

Statuetki otrzymali medaliści Zimowych i Letnich Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców, Mistrzostw Polski Juniorów, Mistrzostw Polski Na Wodach Otwartych, Mistrzostw Polski Juniorów 16-letnich, Mistrzostw Polski 15-latków, Olimpiady Młodzieży:

Bartłomiej Koziejko, Piotr Sadłowski, Jakub Mościcki, Ewa Jaszczuk, Hubert Bruzdewicz, Szymon Kapała, Wiktoria Sadowska, Michał Niedziałek, Lila Krupińska.

Ewa Jaszczuk, Bartłomiej Koziejko i Piotr Sadłowski zakwalifikowali się na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się w Helsinkach na początku lipca.

PIŁKA NOŻNA

Statuetkę otrzymał Jakub Mosakowski – zawodnik Pierwszoligowego Stomilu Olsztyn S.A., zawodnik Centralnej Ligii Juniorów, reprezentant Polski w kategorii U-18.

Następnie pani Beata Bublewicz wręczyła dyplomy i nagrody Mistrzom Sportu SMS w trzech kategoriach: liceum, gimnazjum i szkoły podstawowej:

Tytuł Mistrza Sportu Szkoły Mistrzostwa Sportowego na rok szkolny 2017/2018:

  • w kategorii liceum – piłkarz Jakub Mosakowski
  • w kategorii gimnazjum – pływaczka Ewa Jaszczuk
  • w kategorii szkoły podstawowej – gimnastyczka Anna Hucało

 Trenerki Justyna Pałaszewska i Paula Plichta wręczyły specjalne medale uczniom biorącym udział w pokazach promujących szkołę.

Medale otrzymali:

Karolina Bałdyga, Agnieszka Krajewska, Aisha Ndiaye, Anna Kawa, Antoni Żebrowski, Bartosz Bukowski, Borys Zera, Dominik Czerniawski, Emma Sarna, Hanna Słoń, Hubert Lendzion, Inga Boraczyńska, Jakub Kłujszo, Julia Krajewska, Kacper Borko, Kacper Wardyn, Kaja Sokołowska, Kornelia Krajewska, Maja Drężek, Maksym Yareśko, Mateusz Chrzanowski, Mikołaj Sokołowski, Milena Krasicka, Monika Jastrzębowska, Natalia Paluch, Radosław Korsak, Weronika Gosik, Szymon Narkowicz, Wanessa Piątkowska, Sandra Bogdanowicz, Wiktor Kubicki.

Uczniowie, którzy osiągnęli średnią ocen powyżej 4,75 oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie odebrali z rąk Pani Dyrektor Barbary Rapińczuk i wychowawców klas nagrody książkowe:

Byli to:

SZKOŁA PODSTAWOWA

KLASA IV

Anna Kawa, Natalia Paluch, Milena Krasicka, Jan Pastor, Monika Jastrzębowska, Kaja Sokołowska

KLASA V

Agnieszka Krajewska, Kacper Wardyn, Hanna Łożyńska, Nikola Markowska

KLASA VI

Amelia Borko, Agata Bułło, Anna Hucało, Szymon Kawa, Oliwia Narkowicz

KLASA VIIA

Kamila Kudyba, Alicja Drzewicka, Laura Chrapkowska, Tymoteusz Kowalczyk, Zuzanna Gołota, Mateusz Kowalski, Amelia Skorupska, Natalia Markowska

KLASA VIIB

Bartłomiej Domalewski, Mikołaj Szyłański, Roksana Sujkowska, Mikołaj Grabowski, Oliwia Szałkowska

 

GIMNAZJUM

KLASA IIA

Klaudia Hrynowiecka, Izabela Krajewska, Wiktoria Kucner

KLASA IIB

Julia Kielak, Adrianna Łuczyńska, Natalia Zmierczak, Zuzanna Łabaj

KLASA IIIA

Jakub Sobeczek, Szymon Powązka

KLASA IIIB

Rafał Komar, Izabela Muzyka, Nikodem Kurdzieko, Martyna Pawełas, Anna Wtulich, Marta Gładkojć, Maria Chrostowska

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE

Najlepszymi uczniami X Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego okazali się:

Julia Gardocka, Oliwia Wett z klasy IB

Eryk Kosek, Kacper Szczerba z klasy IIa

Julia Walczak, Oliwia Krajewska, Aleksandra Mikulicz, Maria Wajzer z klasy IIb

Julia Walczak osiągnęła średnią ocen 5,75 i jest kandydatką X LO Mistrzostwa Sportowego na stypendystę Prezesa Rady Ministrów; dodać należy, że Julia osiąga też wspaniałe sukcesy sportowe – jest m.in. złotą medalistką Pucharu Nadziei Olimpijskich i Mistrzynią Polski Juniorów.

W tym roku nasza szkoła może się pochwalić szczególnie dużą grupą laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Nagrody dla nich wręczyła pani wicedyrektor Elżbieta Giedziun-Kakojejko.

Otrzymali je:

laureat konkursów z matematyki i fizyki Rafał Komar

laureatka konkursu jęz. angielskiego i finalistka konkursu jęz. polskiego Kamila Kudyba

finaliści konkursu jęz. angielskiego: Alicja Drzewicka, Maja Wierzchowska, Salaam Diallo

finalista konkursu z biologii Jakub Sobeczek

finalista konkursu z historii Jakub Kłujszo

Uczniowie przygotowywali się do konkursów pod opieką nauczycieli: pani Iwony Hryniuk, pani Magdaleny Denert, pani Joanny Ulatowskiej-Letko, pani Doroty Ścisło i pani Anny Romanowskiej.

Wszystkim laureatom, finalistom oraz ich nauczycielom i rodzicom serdecznie gratulujemy.

Dyplomy i nagrody dla „Super Uczniów”„Mistrzów Obowiązkowości” każdej ze szkół zespołu również wręczyła pani Beata Bublewicz.

Tytuł Super Ucznia Szkoły Mistrzostwa Sportowego na rok szkolny 2017/2018 otrzymali:

  • w kategorii liceum – Julia Walczak z klasy IIB
  • w kategorii gimnazjum – Rafał Komar z klasy IIIB
  • w kategorii szkoły podstawowej – Kamila Kudyba z klasy VIIA

Tytuł Mistrza Obowiązkowości Szkoły Mistrzostwa Sportowego na rok szkolny 2017/2018 otrzymali:

  • w kategorii liceum – Maciej Dziarmaga z klasy IA
  • w kategorii gimnazjum – Wiktoria Kucner z klasy IIA
  • w kategorii szkoły podstawowej – Zuzanna Gołota z klasy VIIA

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości odbył się konkurs „100 wybitnych Polaków na 100-lecie niepodległości”. Został przeprowadzony we wszystkich szkołach zespołu w dwóch kategoriach „Przez stulecia” i „Pierwsza dziesiątka”. Organizatorami konkursu byli pani Joanna Ulatowska-Letko, pani Justyna Sobeczek i pan Radosław Świstak. Oto jego laureaci:

w kategorii „Przez stulecia” nagrody otrzymali:

Agata Buło, Monika Jastrzębowska, Amelia Skorupska, Piotr Dolat, Marta Gładkojć, Adam Niszczak

W kategorii „Pierwsza dziesiątka” nagrody otrzymali:

Agnieszka Krajewska, Anna Hucało, Salaam Diallo, Mikołaj Grabowski, Mikołaj Szyłański, Bartosz Krauze, Oliwia Wett, Michał Duda

W konkursie „Mistrz ortografii”, którego organizatorką była pani Joanna Ulatowska-Letko, miejsce I zajął Jakub Kłujszo, II Amelia Borko, a III Anna Hucało.

Nagrody dla najaktywniejszych czytelników oraz za promocję czytelnictwa otrzymali: Oliwia Szałkowska, Jakub Sobeczek.

Kolejnym punktem uroczystości było pożegnanie trenerki gimnastyki sportowej, pani Ewy Jóźwiak, która odchodzi na emeryturę. Trenerkę żegnały zawodniczki, Pani Dyrektor i wicedyrektor, koledzy i koleżanki z rady pedagogicznej. Były kwiaty, oklaski, życzenia i … łzy wzruszenia.

Jak co roku chcemy Pani Dyrektor dziękowała też rodzicom, którzy angażowali się w życie szkoły, działali aktywnie w Radzie Rodziców, pomagali przy organizacji uroczystości szkolnych, zawodów sportowych.

Podziękowania otrzymali: pani Magdalena Skrzeszewska, pani Justyna Sokołowicz, pan Krzysztof Kowalski, pani Sylwia Boraczyńska, pan Adam Gołota.

Na zakończenie głos zabrali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy na ręce Pani Dyrektor złożyli podziękowania i zabawny upominek od wszystkich „ananasów”.

Nagrody dla uczniów zostały zakupione ze środków Rady Rodziców ZSO nr 5 Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie, podziękowania należą się także firmie sportowysklep.pl, z którym szkoła współpracuje.

Uroczystość prowadzili: pani Joanna Ulatowska-Letko, pani Justyna Sobeczek oraz uczniowie: Julia Kielak, Oliwia Wett, Michał Niedziałek i Eryk Kosek.

Galeria