Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości w szkole podstawowej

10 listopada uczniowie i nauczyciele szkoły podstawowej spotkali się na uroczystym apelu, przygotowanym przez uczniów klasy VI pod opieką wychowawcy – p. J. Ulatowskiej-Letko.

W czasie prezentacji przypomniane zostały najważniejsze fakty historyczne związane z utratą i odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Nie zabrakło także zadumy nad tymi, którzy za wolność Ojczyzny oddali swoje życie, szacunku dla symboli narodowych, pięknej poezji „w biało-czerwonych barwach” i patriotycznych pieśni.

Uczniowie usłyszeli, że powinni być dumni ze swoich przodków, którzy dzięki wytrwałości, ofiarności i odwadze odzyskali wolność Polski i raz jeszcze potwierdzili prawdziwość słów „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy”. Mieli także szansę zastanowić się, co dla nich znaczą takie pojęcia jak „Ojczyzna” i „patriotyzm”.

Obecna na uroczystości Pani Dyrektor Barbara Rapińczuk podziękowała klasie VI za pięknie przygotowany apel oraz wręczyła nagrody w konkursie plastycznym „Duma Polski” zorganizowanym z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Laureatami konkursu zostali: Dominik Czerniawski, Oliwia Narkowicz i Aleksander Szanter.

Joanna Ulatowska-Letko