SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. M. G. BUBLEWICZA

GIMNAZJUM NR 10
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

VII Mini Turniej Sprawności Fizycznej Olsztyn 2011

14 maja 2011 dzięki gościnności Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 5 Mistrzostwa Sportowego odbył się VII Mini Turniej Sprawności Fizycznej Olsztyn 2011.

Organizatorem Turnieju było Centrum Sprawności Fizycznej, a instytucjami wspierającymi Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Sukurs” oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 5 Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie.

W turnieju wzięło udział 95 zawodników w rocznikach 2006-1999 z podziałem na chłopców i dziewczynki. Ostatecznie wyłoniliśmy zwycięzców wieloboju w 12 kategoriach.

Uczestnicy startowali w wieloboju składającym się z 4 konkurencji. Trzy z nich to próby z Międzynarodowego Testu Sprawności Fizycznej: skok w dal z miejsca, siady z leżenia, bieg wahadłowy 4x10m, czwarta konkurencja to zwinnościowy tor przeszkód.

Cele VII MTSF Olsztyn 2011:

  • popularyzacja różnych dyscyplin sportu, w szczególności gimnastyki sportowej,
  • sprawdzenie poziomu sprawności psychofizycznej dzieci uczestniczących w zajęciach gimnastyki,
  • propagowanie zdrowego stylu życia,
  • kształtowanie nawyku uczestnictwa w różnych formach aktywności fizycznej,
  • dobra zabawa.

Organizacja VII edycji jak co roku była ogromnym wyzwaniem, ale przede wszystkim wielką przyjemnością i była możliwa dzięki wsparciu rodziców uczestników, instytucjom wspierającym oraz sponsorom: AGROS NOVA, AUTO LAND POLSKA S.A., BANK POLSKIEJ SPÓŁDZIELCZOŚCI, DOLATEX, MICHELIN POLSKA S.A., NESTLE , LASY PAŃSTWOWE, STORCK SP.Z O.O.

Szczególne podziękowania należą się osobom, które poświęciły swój cenny czas, wśród nich gościliśmy:

Sędziów: Justynę Niedziałek, Lilianne Racis, Krzysztofa Połujańskiego, Marię Stankiewicz, Dorotę i Marcina Krzysztofik, Mateusz Lewalskiego.

Opiekę medyczną zapewniła nam Ewa Janus, podliczaniem wyników zarządzała Alicja Szepioła, wsparcie koordynacyjne zapewniła Ewa Lankowska-Janus.

W roli trenerów wystąpili studenci III roku Wydziału Wychowania Fizycznego Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. J. Rusieckiego w Olsztynie.

Ozdobą imprezy były pokazy uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego sekcji gimnastyki sportowej i taekwondo oraz zespołu tańca nowoczesnego z Ostródy.

ZWYCIĘZCY

    DZIEWCZYNKI 2006
  1. WASZKIEWICZ JULITA
  2. LAMPARSKA KORNELIA
  3. KURIAN NATALIA
    CHŁOPCY 2006
  1. LENDA DOMINIK
  2. STRAUSS MAKSYMILIAN
  3. ŚLESZYŃSKI MAREK
    DZIEWCZYNKI 2005
  1. KUDYBA KAMILA
  2. ELIASIAK MAGDA
  3. TOMCZAK OLA
    CHŁOPCY 2005
  1. KARDYNAL PIOTR
  2. TREMBICKI MIKOŁAJ
  3. MARCINIAK BARTEK
    DZIEWCZYNKI 2004
  1. GOŁOTA ZUZIA
  2. WĘGRZYN OLA
  3. BROWAREK ALA
    CHŁOPCY 2004
  1. BARCIKOWSKI IGOR
  2. KAMIŃSKI KUBA
  3. DOLAT PIOTR
    DZIEWCZYNKI 2003
  1. ŚLESZYŃSKA MAGDA
  2. PAZIK ZOSIA
  3. MĄDRYCH OLIWIA
    CHŁOPCY 2003
  1. WŁODARCZYK IGOR
  2. NIEDZIAŁEK MICHAŁ
  3. PODGÓRSKI OLAF
    DZIEWCZYNKI 2002
  1. JĘDRASZEK MARYNA
  2. WTULICH ANIA
  3. KAMIENIECKA MARLENA
    CHŁOPCY 2001/2002
  1. KOŁODZIEJCZYK MATEUSZ
  2. ABRAMOWSKI MACIEJ
  3. ŻUK KUBA
    DZIEWCZYNKI 2000/2001
  1. KAMIENIECKA WIKTORIA
  2. JĘDRASZEK ADA
  3. CIUNEL OLA
    DZIEWCZYNKI 1998/1999
  1. TRAJGIEL DARIA
  2. HORNATKIEWICZ DORCIA
  3. SOKOŁOWSKA ANIA

Serdecznie dziękuję za wspaniałą zabawę. Beata Lewalska