Warsztaty teatralne

Dnia 19 kwietnia 2018 r. klasy I b, II b i III b licealne obejrzały spektakl teatralny „Noc Helvera”, przejmującą historię o zawsze aktualnej wymowie, w której splatają się tragedia rodzinna z sytuacją człowieka poddanego presji systemu totalitarnego. Bohater, młody Helver, ślepo podąża za tłumem i modnymi hasłami niewiele rozumiejąc, ale ma kolegę, który jest dla niego autorytetem i mówi mu, co ma robić, jak myśleć… Czyż nie jest to sytuacja wielu młodych ludzi?

Po spektaklu, w małej kameralnej sali, uczniowie wzięli również udział w warsztatach teatralnych wydobywających ich emocje i ekspresję. Doświadczenie to wymagało dużej odwagi, przezwyciężenia swoje nieśmiałości, ale pokazało również pozasportowe talenty naszych uczniów.

Beata Grzybicka