Wiosenny Konkurs Recytatorski, 28 marca 2008 r

Wiosenny Konkurs Recytatorski

23 marca 2009 roku odbył się Wiosenny Konkurs Recytatorski dla klas I – VI szkoły podstawowej. Za oknem wciąż zima, dlatego w wiosenny nastrój wprowadzały uczestników kolorowe dekoracje – papierowe i multimedialne.

Uczniowie klas I – III tradycyjnie w większości recytowali wiersze swoich ukochanych poetów – Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Starsi, wspólnie z nauczycielką języka polskiego panią Joanną Ulatowską – Letko, wybrali utwory poświecone naszej małej ojczyźnie – Warmii. Był to ambitny repertuar, ale większość świetnie sobie z nim poradziła. Prezentacje uczniów oceniało jury w składzie: pani dyrektor Barbara Rapińczuk, pani Ewa Wesołek, pani Aneta Wojtkiewicz oraz pani Joanna Ulatowska – Letko, która również prowadziła całą imprezę.

Tło dla recytowanych utworów stanowiły piękne warmińskie krajobrazy, które pojawiały się na ekranie.

Wyniki Wiosennego Konkursu Recytatorskiego

W kategorii klas I – III

I miejsce – Grzegorz Śladowski z kl. III („Pierwiosnek” W. Broniewski)

II miejsce – Aleksandra Pilarczyk z kl. II („Chrząszcz” J. Brzechwa)

III miejsce – Michał Tokarzewski z kl. II („Grzyby” J. Brzechwa)

Emilia Brzozowa z kl. III („Co się stało wiatrowi?” H. Szayerowa)

Kinga Majkowska z kl. I („Żaba” J. Brzechwa)

Maciej Tomaszewski z kl. II („Arbuz” J. Brzechwa)

W kategorii klas IV– VI

I miejsce – Aleksandra Śmiglewska z kl. VI („O Warmio moja” M. Zientara – Malewska)

II miejsce – Klaudia Grygo z kl. VI („Pieśń Warmianki” M. Zientara – Malewska)

III miejsce – Piotr Kolendo z kl. IV („Katedra olsztyńska” M. Zientara – Malewska)

Mateusz Maląg z kl. VI („Żal” A. Słonimski)

Alicja Kubicka z kl. V („Słońce zachodzi” M. Zientara – Malewska)

Jakub Sidor z kl. VI („Ojciec objaśnia” Cz. Miłosz)

Aleksandra Śmiglewska i Klaudia Grygo będą reprezentować naszą szkołę na Konkursie Recytatorskim „O nie zapomnij Warmii, ludu drogi”, który odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 30 w Olsztynie, w ramach IV edycji Dni Regionalnych.