WIOSENNY KONKURS RECYTATORSKO – TEATRALNY

23 marca 2011 r. w szkole podstawowej odbył się WIOSENNY KONKURS RECYTATORSKO – TEATRALNY

Jest to tradycyjna impreza, od wielu lat organizowana z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.    W konkursie, jak co roku, wzięli udział wszyscy uczniowie klas I-VI, którzy prezentowali utwory klasyków literatury dziecięcej – m.in. Wandy Chotomskiej, Danuty Wawiłow, Józefa Ratajczaka, Ludwika J. Kerna. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, na szczególne wyróżnienie zasługują zwłaszcza uczniowie klas młodszych, którzy wybrali bardzo ambitne utwory i świetnie sobie z nimi poradzili.    Uczniowie klasy VI wystąpili w scenkach teatralnych na podstawie wierszy Jana Brzechwy „Pali się” oraz „Bajka o królu co pijał mleko”. Sami wykonali potrzebne rekwizyty, zadbali także o kostiumy i elementy scenografii.    Każda klasa przygotowała również plakat poświęcony życiu i twórczości wybranego poety.

Jury w składzie: p. J. Ulatowska – Letko, p. B. Szykuła, p. K. Świeczkowska przyznało następujące NAGRODY:

Uczniowie otrzymali książki i słodycze ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy! Dziękujemy Dyrekcji szkoły, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za pomoc i współpracę przy organizacji konkursu.

J. Ulatowska-Letko, B. Szykuła