Wrześniowe starty kajakarzy naszej szkoły – sukcesy

Wrzesień 2017 był dla kajakarzy naszej szkoły niezwykle udany. Medalowe żniwa rozpoczęła Maja Szajdek (OKSW Olsztyn), srebrna medalistka Mistrzostw Europy, która podczas Mistrzostw Świata w Maratonie Kajakowym zobyła brązowy medal. Impreza odbyła się w dniach 7-10.09.2017 w Pietermaritzburgu w Republice Południowej Afryki. Płynąc w c-1 w kategorii juniorek była trzecia na dystansie 15,4 km oraz zajęła piąte miejsce na dystansie 19,6 km płynąc z seniorkami.

Kolejna duża impreza międzynarodowa odbyła się w czeskich Racicach w dniach 15-17.09.2017. Puchar Nadziei Olimpijskich zgromadził na starcie zawodniczki i zawodników z 33 państw. W reprezentacji Polski znaleźli się również uczniowie naszej szkoły; Julia Walczak (OKSW Olsztyn), Bartosz Grabowski (Włókniaż Chełmża), Piotr Czereszko (CWZS Zawisza Bydgoszcz) i Marcin Nowacki (Zryw Wolsztyn). Oto ich dorobek medalowy:

Julia Walczak była pierwsza w c-2 na 500 i 1000 metrów, druga w c-1 1000 m.  Bartosz Grabowski na sprinterskim dystansie 200 m w kajakowej jedynce, był trzeci. W osadzie k-4 500 m zdobył również brązowy medal. W składzie osady k-4 znalazł się też Piotr Czereszko. Marcin Nowacki, startujący w kategorii juniorów młodzych był dwukrotnie trzeci w k-1 500 i 1000 m. Podkreślić należy wysokie miejsca wymienionych zawodników, zdobyte w innych konkurencjach; Julia Walczak zajęła szóste miejsce w kanadyjkowej jedynce na dystansie 500 m, Piotr Czereszko piąte miejsce w k-2 1000 m, w czwórce na 200 m był ósmy, w tej osadzie wiosłował z Bartoszem Grabowskim, a Marcin Nowacki w sprincie k-1 200 m, był szósty.

W tym samym terminie na rzece Netcie w Augustowie rozegrano XXXIII Długodystansowe Mistrzostwa Polski. Złote medale na dystansie 10 km zdobyli w c-1  Maja Szajdek , Dominik Bugaj i Kamila Kudyba (cała trójka z OKSW Olsztyn); srebrne: Natalia Tomasik (Nadwiślan Kraków) w c-1, Klaudiusz Zawojek (KKS Nowa Sól) i Michał Szajdek (OKSW Olsztyn) w c-1; brązowe: Elżbieta Łoboziak (MKSW Trzebinia), Robert Burakowski (OKSW Olsztyn) w c-1 oraz Adam Werner (Plastex KSC Osztyn) w kajakowej dwójce. Tuż za podium znaleźli się Paulina Paździorko (Plastex KSC Olsztyn) w k-1 i Jacek Ceckowski (OKSW Olsztyn) w c-1, a piąte pozycje zajęli: Magdalena Przybyła (OTK Opole) w c-1 oraz Bartosz Krawczyk z Łukaszem Paździorko (obaj Plastex KSC Olsztyn) w k- 2.

Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy.