Wycieczka do aresztu

„Co ko­mu po ro­zumie, gdy korzys­tać zeń nie umie…”

areszt_01

Coroczna wycieczka klas I do Oddziału Zewnętrznego Aresztu Śledczego w Olsztynie odbyła się 24 maja 2018 r. Po kontroli tożsamości przeszliśmy pierwszą bramę, a dźwięk towarzyszący jej zamykaniu uświadomił nam, że znaleźliśmy się w innym świecie – pozbawionym wolności i przywilejów. Po terenie jednostki oprowadzał nas funkcjonariusz Służby Więziennej, który opowiedział o życiu codziennym toczącym się w tym specyficznym miejscu, pokazał pawilony mieszkalne oraz przytoczył historie ludzi, którzy tutaj trafili. Opowiedział również o wymaganiach  oraz przydatnych cechach w zawodzie funkcjonariusza służby więziennej. Wyjście z terenu jednostki przebiegało również według szczegółowych procedur.

Wizyta w zakładzie karnym miała na celu uświadomienie uczniom, jak czasami niewiele trzeba, by utracić coś, czego na co dzień nie doceniamy – wolność.