Wycieczka do Warszawy – maj 2012

W maju uczniowie gimnazjum odwiedzili stolicę. Wyjazd miał charakter baaardzo naukowy. Napięty program wycieczki kazał przypuszczać, że na rekreację czasu nie będzie. Zwiedzanie stolicy rozpoczęło się w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie uczniowie mogli zetknąć się z „żywą” historią zarejestrowaną na różnego typu nośnikach. Formuła muzeum i bogactwo zbiorów zapewniły nam 2 godziny intensywnych wrażeń. Następnym punktem programu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie również spędziliśmy 2 godziny, obcując z osiągnięciami nauk ścisłych i najnowszej techniki. Pobyt w Warszawie zakończyło zwiedzanie wystawy poświęconej pracom geniusza renesansu – Leonarda da Vinci zorganizowanej w Pałacu Kultury i Nauki. Ponad godzinne zwiedzanie z przewodnikiem nie tylko wzbogaciło wiedzę, ale i dostarczyło wielu wrażeń. Również przewodnikowi, który był zachwycony dociekliwością i chłonnością umysłów młodych olsztyńskich sportowców.