Wycieczka do Wojnowa

Dnia 22 września 2011 roku klasy Ia oraz Ib w ramach IX Dni Nauki i Sztuki wybrały się na wycieczkę do Wojnowa, które było kiedyś centrum staroobrzędowców w Polsce. Celem wyjazdu było poznanie historii klasztoru starowierców oraz integracja klas pierwszych. Uczniowie w towarzystwie pięknego jesiennego słońca spacerowali brzegiem jeziora Duś, zwiedzali cmentarze starowierców oraz jedli kiełbaski przy wspólnym stole. Dr Elena Pociechina i Joanna Orzechowska z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w niezwykle ciekawy sposób opowiedziały historię pisania ikon oraz staroobrzędowców w Polsce. To już nie pierwszy raz uczniowie naszej szkoły odwiedzają to niezwykłe miejsce. Mamy nadzieję, że wrześniowe podróże do Wojnowa staną się szkolną tradycją.

Joanna Połonczyk