NOWOŚĆ!!! Rekrutacja do I klasy X Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego o profilu piłka siatkowa dziewcząt i chłopców. Zapraszamy.

GIMNAZJUM NR 10

ZGRUPOWANIE KAJAKARZY SMS OLSZTYN W MIKORZYNIE 19 – 31.03.2012

Jak co roku o tej porze kajakarze szukają stałej wody by móc realizować założenia szkoleniowe w tym okresie roku. Ośrodek Wityng w Mikorzynie spełnia wszystkie warunki do organizacji takiego zgrupowania, bardzo dobre warunki pobytowe, a szczególnie wyżywienie na bardzo wysokim poziomie. W Mikorzynie intensywnie pracowaliśmy nad wytrzymałością specjalną. Na wodę schodziliśmy trzy razy dziennie przepływając łącznie około 25 kilometrów co dało ponad 250 km na całym zgrupowaniu, do tego były ćwiczenia uzupełniające na siłowni oraz biegi w terenie.

Oprócz treningu nasza młodzież realizowała program szkolny przygotowany przez naszych nauczycieli poszczególnych przedmiotów, oraz korzystała z pomieszczeń odnowy biologicznej na terenie ośrodka.

Zgrupowanie zostało zrealizowane w 100 procentach do czego też przyczyniły się sprzyjające warunki atmosferyczne.

Andrzej K.