Znamy wyniki etapu wojewódzkiego ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Kresy − polskie ziemie wschodnie w XX wieku” (II edycja ogólnopolska)

Początek wakacji przyniósł nam wspaniałą wiadomość – praca Mateusza Kowalskiego, ucznia naszej szkoły, została zakwalifikowana do etapu centralnego w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej.

Wojewódzka Komisja Konkursowa Oddziału IPN w Białymstoku zadecydowała, że do etapu centralnego projektu w kategorii praca pisemna zakwalifikował się:

Mateusz Kowalski, X Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie, praca pod tytułem „Zawsze czuli się Polakami. Z Wołynia do Nidzicy”; opiekun naukowy pani Joanna Ulatowska-Letko.

To naprawdę wielki sukces – w etapie wojewódzkim brali udział uczniowie z wielu szkół województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Mateusz przeprowadził wywiad ze swoją babcią, której rodzice pochodzili właśnie z Kresów. Gratulujemy i mamy nadzieję, że jego praca zostanie doceniona także w etapie centralnym. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.