8 maja – Narodowy Dzień Zwycięstwa z udziałem pocztu sztandarowego ZSO NR5 MS

8 maja w całej Polsce świętowano Narodowy Dzień Zwycięstwa – 72 rocznicę zakończenia II wojny światowej. Z tej okazji również w Olsztynie zorganizowano świąteczną uroczystość, którą obchodzono na Placu Konsulatu Polskiego

W uroczystości pod Kolumną Orła Białego jak co roku udział wzięli kombatanci, żołnierze i przedstawiciele służb mundurowych, a także mieszkańcy Olsztyna. Licznie przybyły również poczty sztandarowe z olsztyńskich szkół, w tym poczet sztandarowy naszej szkoły. Zebrani wysłuchali okolicznościowego przemówienia prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza oraz wystąpień przedstawicieli zarządu województwa warmińsko-mazurskiego oraz Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

W programie wydarzenia była też modlitwa za ofiary II wojny światowej oraz wzruszający występ artystyczny uczniów Pałacu Młodzieży w Olsztynie. Na koniec odbyła się ceremonia składania pod pomnikiem wieńców i wiązanek kwiatów.