Jak nie czytam jak czytam? – akcja masowego czytania

10 czerwca 2016 roku uczniowie i nauczyciele szkoły podstawowej wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam jak czytam?” . Wzięło w niej udział łącznie 77 osób. Akcja ta poprzedzona została przygotowaniem plakatów promujących czytelnictwo oraz wieloma dyskusjami na temat lubianych książek i bohaterów.

O godzinie 10.00 spotkaliśmy się w sali różowej, aby wspólnie poczytać. Każdy uczestnik akcji przyniósł ze sobą ulubioną książkę, a niektórzy przebrali się za postacie z przyniesionej lektury. Nasi uczniowie z wielkim zainteresowaniem zapoznawali się z książkami przyniesionymi przez kolegów i koleżanki oraz wymieniali się opiniami na ich temat.

Pani Ulatowska-Letko, przebrana za jedna ze swoich ulubionych bohaterek – Anię z Zielonego Wzgórza, z wielkim zaangażowaniem przeczytała nam fragment „Chatki Puchatka” A. A. Milne i każdy miał okazję na moment przenieść się do Stumilowego Lasu, potowarzyszyć Puchatkowi, Prosiaczkowi i Krzysiowi.

Na zakończenie akcji każdy uczestnik złożył podpis na przygotowanym wcześniej plakacie. Na uczniów czekała również mała słodka niespodzianka.

Organizatorami akcji w szkole były: pani Anna Wojego – opiekun Samorządu Uczniowskiego i nauczyciel języka angielskiego oraz pani Joanna Ulatowska-Letko – nauczyciel języka polskiego oraz biblioteka szkolna.