Wielki sukces sportowy naszego ucznia - Bartek Koziejko brązowym medalistą Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym

GIMNAZJUM NR 10

„Jem owoce, piję mleko – w życiu zajdę daleko”

30 maja uczniowie naszej szkoły: Maja Paździorko, Mikołaj Sokołowski, Igor Drążkiewicz, Agnieszka Krajewska, Anna Żeliszczak uczestniczyli imprezie sportowej „Jem owoce, piję mleko – w życiu zajdę daleko”. Impreza została zorganizowana przez Terenowy Oddział ARR, ZSO nr 3 w Olsztynie, Stowarzyszenie WROTA w Lamkowie oraz Przedszkole Miejskie nr 5 w Olsztynie. Drużyna naszej szkoły rywalizowała z drużynami z całego województwa w takich konkurencjach jak: sztafeta ogórkowa, obieranie cebuli, toczenie kapusty, rzut ziemniakiem do obręczy i segregacja warzyw i owoców. Jak na sportowców przystało walczyliśmy dzielnie, zdobywając czwarte miejsceoraz nagrody-karnety do parku rozrywki Makumba. Oprócz rywalizacji sportowej czekało na nas wiele atrakcji między innymi jazda na koniku i osiołku, samochody rajdowe z lat 80-tych, przeszklone ule z żywymi pszczołami, pokaz pasterstwa, roboty oraz gokarty. Otrzymaliśmy również pamiątkowe zdjęcie na pierwszej stronie „Gazety Olsztyńskiej’’.

Jem owoce, piję mleko...01

Jem owoce, piję mleko...02