Międzyszkolny konkurs dla gimnazjalistów „Dobry zawód Twoją szansą”

Dnia 12 marca 2015 roku w Zespole Szkół Budowlanych odbył się bardzo ciekawy finał konkursu zawodoznawczego dla gimnazjalistów. Nasze gimnazjum reprezentowały cztery uczennice z klas III a i III b – Ania Markowska i Karolina Olszewska oraz Marta i Natalia Sarnowskie. Były jedyną drużyną dziewczęcą!

Tydzień wcześniej odbyły się zajęcia przygotowujące do konkursu, podczas których dziewczęta uczyły się kłaść kafelki, skręcać deski, wykonywać gwinty i przykręcać kolanka, wyznaczać pomiary za pomocą skomplikowanych urządzeń geodezyjnych oraz wykazały się wiedzą z zakresu znajomości roślin.

W trakcie konkursu dziewczyny stworzyły dwa odrębne zespoły i rywalizowały z 38 zespołami z innych szkół w następujących działach: budowlanym, geodezyjnym, sanitarnym, architektury krajobrazu, drzewnym, języka obcego zawodowego w praktyce.

Konkurs budził ogromne emocje i zainteresowanie. Organizatorzy przygotowali smaczny poczęstunek, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek.