Mistrzyni Olimpijska – OTYLIA JĘDRZEJCZAK gościem Szkoły Mistrzostwa Sportowego!

Dnia 6 listopada, mieliśmy wielką przyjemność spotkać się ze złotą i srebrną medalistką Igrzysk Olimpijskich oraz wielokrotną medalistką Mistrzostw Świata i Europy Panią Otylią Jędrzejczak. Pani Otylia trzykrotnie biła rekord świata i trzykrotnie była wybierana najlepszym sportowcem Polski. Od wielu lat działa na rzecz promocji zdrowego trybu życia i sportu. Prowadzi szeroką działalność charytatywną, współpracuje m.in. z Kliniką Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.

Na wstępie spotkania Pani Dyrektor Barbara Rapińczuk powitała Panią Otylię Jędrzejczak i zaprosiła Ją do obejrzenia pokazów przygotowanych przez nasze najmłodsze gimnastyczki oraz taekwondzistów. Po krótkiej prezentacji uczniów, głos zabrała Pani Otylia. Opowiedziała nam o początkach swojej kariery. Dowiedzieliśmy się między innymi, że gimnastyka była pierwszą dyscypliną, którą trenowała.

Po krótkim wstępie przeszliśmy do panelu dyskusyjnego, który poprowadził uczeń pierwszej klasy liceum Konrad Rybak – trenujący pływanie. Pani Jędrzejczak odpowiedziała m.in. na pytania: jak pogodzić treningi z nauką? Jak radziła sobie w chwilach zwątpienia? Dlaczego zdecydowała się zlicytować swój złoty medal? Na pytanie dotyczące stosowanej diety odpowiedziała bez zastanowienia, że najważniejsze jest naturalne odżywianie, dużo napojów oraz… cebula i czosnek;-). Opowiedziała też o ważnych dla Niej rytuałach, m.in.: rano zakładała czepek biały, po południu – czerwony, jeśli z różnych powodów musiała to zmienić potrzebowała sporo czasu, by się do tej zmiany przyzwyczaić.

Wielokrotnie podczas rozmowy Pani Otylia podkreślała, że wszystko, co osiągnęła zawdzięcza rodzicom oraz dobrym nauczycielom i trenerom, a także przyjaciołom, którzy wspierali ją i wierzyli, że wszystko się uda. Dała wiele cennych wskazówek, nie tylko pływakom, ale i innym naszym sportowcom. Zwróciła uwagę, że każdy ma jakiś talent, tylko trzeba go wypracować i pielęgnować, a porażki zdarzają się każdemu, lecz trzeba umieć się z nich podnieść.

Na zakończenie spotkania uczniowie podziękowali Pani Otylii Jędrzejczak oraz wręczyli Jej kwiaty. Następnie zrobiono pamiątkowe zdjęcia. To było bardzo pouczające spotkanie, które na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.