Narodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Zbrodni Katyńskiej

W naszej szkole pamięć o zbrodni katyńskiej i jej ofiarach jest pielęgnowana od wielu lat. Jesteśmy uczestnikiem programu „Katyń… ocalić od zapomnienia”, mamy pod swoją opieką dwa Dęby Katyńskie. W tym roku 13 kwietnia w obu budynkach szkoły pojawiły się przygotowane przez uczniów i nauczycieli gazetki i „wlepki” poświęcone zbrodni katyńskiej. Nauczyciele historii przeprowadzili zajęcia, w czasie których uczniowie mogli poznać najważniejsze fakty na temat mordu dokonanego na polskich jeńcach wojennych wiosną 1940 roku. Delegacje uczniowskie złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod tablicami pamiątkowymi przy Dębach Katyńskich. Wcześniej grupa uczniów wzięła udział w konkursie plastycznym „KATYŃ-PAMIĘTAMY” na projekt kartki pocztowej upamiętniającej ofiary zbrodni katyńskiej.