Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca chcieliśmy „zachować się jak trzeba” i dlatego pamiętaliśmy o Żołnierzach Wyklętych. Już kilka dni wcześniej w obydwu budynkach szkoły pojawiły się gazetki, z których uczniowie mogli dowiedzieć się między innymi kim byli „Inka”, „Łupaszko”, „Zagończyk” czy „Zapora”, kto dobrowolnie został więźniem obozu w Auschwitz, czyje szczątki odnaleziono na tak zwanej kwaterze „Ł” oraz co pisał w grypsach do syna ppłk Łukasz Ciepliński. Nauczyciele historii, wos, języka polskiego i wiedzy o kulturze przeprowadzili zajęcia poświęcone różnym aspektom pamięci o bohaterach polskiego podziemia antykomunistycznego.

Uczniowie klas VI-VII szkoły podstawowej, gimnazjaliści i licealiści, a także niektórzy nauczyciele wzięli udział w teście wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Każdy, kto go rozwiązał, otrzymał pamiątkową naklejkę.

Największą wiedzą wykazali się:

• w szkole podstawowej – Dominik Czerniawski, Szymon Kawa, Mikołaj Sokołowski z kl. VI, Mikołaj Grabowski z VIIB
  • w gimnazjum – Robert Burakowski z IIIA, Izabela Muzyka, Nikodem Kurdzieko i Martyna Pawełas z IIIB
  • w liceum – Kinga Chodyna, Maria Wajzer, Oliwia Krajewska i Eryk Szwedowicz z IIB, Eryk Kosek z IIA, Michał Duda z IA i Piotr Sobótka z IIIA

Koordynatorem obchodów była p. Joanna Ulatowska-Letko

„Oni myśleli o Tobie umierając,
a czy Ty myślisz o nich żyjąc?”