Narodowy Dzień Zwycięstwa w Olsztynie

Plac Konsulatu Polskiego w Olsztynie delegacja uczniowska wraz z Pocztem Sztandarowym naszej Szkoły odwiedziła ponownie 8 maja podczas obchodów 71 rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Oprócz przemówień okolicznościowych, w programie wydarzenia była także modlitwa za ofiary II wojny światowej, Apel Pamięci oraz salwa honorowa oddana przez kompanię honorową złożoną z żołnierzy 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej. Nie zabrakło też ceremonii składania pod pomnikiem wieńców i wiązanek kwiatów.

Ciekawym akcentem uroczystości był Chleb Wojenny, przygotowany specjalnie na tę uroczystość według receptury z 1945 roku. Wśród uczestników święta rozdano 71 jego bochenków.