Obchody Narodowego święta Niepodległości w szkole podstawowej

13 listopada 2014 r. w szkole podstawowej obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Uczniowie pod opieką swoich nauczycieli i wychowawców przygotowali apel pod hasłem „Patriotyzm niejedno ma imię”. Koordynatorem projektu była pani Joanna Ulatowska-Letko. Każda klasa zaprezentowała inne oblicze miłości i szacunku do Ojczyzny – pierwszaki pięknie zaśpiewały, klasa II zatańczyła krakowiaka, trzecioklasiści recytowali wiersz, a czwartoklasiści byli wspaniałymi sportowcami i kibicami drużyny narodowej. Wreszcie uczniowie klasy piątej przenieśli publiczność w czasy „zakazanych piosenek”, a szóstoklasiści na żywo wykonywali patriotyczne graffiti przy dźwiękach piosenki „Mam biało-czerwone serce”. Wszyscy wysłuchali także krótkiego wykładu ilustrowanego slajdami na temat „Dlaczego 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości”. Apel zakończył się wspólnym odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”.

Pani dyrektor Barbara Rapińczuk podziękowała uczniom i nauczycielom za żywą i ciekawą lekcję historii.