Obchody Rocznicy Katyńskiej

„Pamięć o ofiarach zbrodni katyńskiej jest naszym narodowym obowiązkiem” – tymi słowami zakończyły się uroczyste obchody Rocznicy Katyńskiej, które odbyły się w naszej szkole 17 kwietnia 2015 roku.
O godzinie 12:00 uczniowie gimnazjum i liceum ogólnokształcącego oraz uczniowie Centrum Naukowo-Biznesowego „Feniks” zgromadzili się na placu przed budynkiem szkolnym przy ulicy Jagiellończyka. Uroczystość w obecności pocztu sztandarowego Szkoły uświetniły elementy ceremoniału wojskowego przygotowane przez uczniów klas mundurowych CN-B „Feniks”.
Uczniowie prowadzący uroczystość, Bianka GrohsKrystian Kuniec z klasy II B liceum przypomnieli uroczystość posadzenia przed budynkiem szkoły przy ul. Gietkowskiej Dębu Pamięci poświęconego aspirantowi Julianowi Uziakowi, które było zwieńczeniem udziału naszej Szkoły w projekcie „Katyń – ocalić od zapomnienia”. Właśnie 17 kwietnia minęło 5 lat od tej ceremonii.
Następnie głos zabrała pani dyrektor, Barbara Rapińczuk, która podkreśliła obowiązek podtrzymywania pamięci o Katyniu, jako o elemencie naszej narodowej tożsamości. Apel przeplatany był recytacją wierszy katyńskich w wykonaniu uczennic klasy III A gimnazjum:Darii PiejdakNatalii Sarnowskiej.
Od września 2014 roku Szkoła przejęła również pieczę nad Dębem Pamięci poświęconym pchor. Tadeuszowi Zawadzkiemu przy ulicy Jagiellończyka. Delegacja uczniów naszej szkoły i uczniów liceum mundurowego złożyła kwiaty oraz zapaliła znicz przy Dębie Pamięci.