Ślubowanie klasy I Szkoły Podstawowej

W dniu 15 października 2015 r. o godz. 16.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 Mistrzostwa Sportowego odbyło się Pasowanie na Ucznia Klasy I Szkoły Podstawowej nr 23 MS. To uroczyste wydarzenie poprzedził program artystyczny przygotowany pod okiem wychowawczyni Katarzyny Świeczkowskiej. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytując wiersze i śpiewając piosenki. Wykazali się zdobytą dotychczas wiedzą na temat Ojczyzny, zasad zachowania w szkole, ochrony środowiska oraz bezpiecznego poruszania się po drogach. Pokazali, jak bardzo kochają swoich rodziców.

Następnie w obecności Dyrektora Szkoły, Rodziców i zaproszonych gości uczniowie ślubowali otaczać szacunkiem sztandar szkoły, strzec jego honoru, godnie reprezentować szkołę, być pilnym uczniem i sportowcem. Pani Dyrektor Barbara Rapińczuk dokonała pasowania i wręczyła uczniom pamiątkowe statuetki. Ta ważna uroczystość przysporzyła wielu emocji i wzruszeń, zarówno naszym małym pierwszoklasistom, jak i ich rodzicom.

Część oficjalną zakończył przepyszny poczęstunek, przygotowany przez rodziców, którym serdecznie dziękuję za pomoc.