Studniówka 2015

Poloneza czas zacząć… uczniowie ruszyli do tańca. W pierwszej parze dostojnie kroczyła Pani Dyrektor Barbara Rapińczuk, rozpoczynając bal studniówkowy klas trzecich X Liceum Ogólnokształcącego Nr 5 Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie. Niezapomniane wydarzenie odbyło się 9 stycznia 2015 roku w Hotelu Wileńskim w Olsztynie. Pani Dyrektor zachęcała uczniów do zabawy, a po niej do intensywnej nauki. Przypomniała obecnym, że matura rozpocznie się za 100 dni. Uczniowie zanim rozpoczęli zabawę nie tylko przedstawili krótką prezentację o sobie i swoich dokonaniach oraz o tym jak funkcjonują w szkole, ale także podziękowali Pani Dyrektor i Paniom Wicedyrektor, wychowawcom i nauczycielom za trud włożony w ich wychowanie oraz za pomoc w zdobywaniu wiedzy, umiejętności. Trzecioklasiści wręczyli gronu pedagogicznemu piękne kwiaty. Ich wymowa była symboliczna. Tak, jak te pąki rozkwitną i zamienią się w cudowne kwiaty, tak umiejętności uczniów pielęgnowane przez nauczycieli rozkwitną podczas matury. Wzruszenie niewątpliwie towarzyszyło oficjalnej części uroczystości. Prowadzący uroczystość uczniowie: Maciek Rynkiewicz i Grzegorz Filipkowski zaprosili obecnych do zabawy, która trwała do białego rana.