Świadomy – bezpieczny

Tuż przed zimową przerwą świąteczną, 18 grudnia 2012 r., uczniowie gimnazjum udali się do Centrum Konferencyjnego w Kortowie na spotkanie poświęcone bezpieczeństwu w sieci. Spotkanie zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Policji poprowadził znany dziennikarz muzyczny, Hirek Wrona. Podczas zajęć uczniowie mogli się dowiedzieć, w jaki sposób chroni się prawa autorskie w sieci, a także, jakie konsekwencje grożą tym, którzy ochrony tych praw nie respektują. Niecodzienne zajęcia edukacyjne wzbogacone zostały o pokaz tworzenia muzyki na żywo – dzięki temu uczniowie mogli się przekonać, że działalność artystyczna wymaga wiele wysiłku i zaangażowania. Spotkanie zakończył koncert.