Święto Konstytucji 3 Maja w Olsztynie

Uczniowie naszej szkoły wraz z przedstawicielami władz, sejmu i samorządu, służbami mundurowymi, kombatantami i harcerzami oraz innymi mieszkańcami regionu wzięli udział w głównych uroczystościach z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie, po amerykańskiej.
Wojewódzkie obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny w bazylice Świętego Jakuba. Po mszy poczty sztandarowe w kolumnie przemaszerowały ulicami miasta na Plac Konsulatu Polskiego, gdzie pod Kolumną Orła Białego uroczyście podniesiono flagę ma maszt i delegacja naszej szkoły złożyła kwiaty.