Święto Szkoły w SP

Trudno wyobrazić sobie luty w SMS bez uroczystości Święta Szkoły, dlatego również w tym roku tradycji stało się zadość.

23 lutego 2015 r. w szkole podstawowej uczciliśmy pamięć Patrona – Mariana Bublewicza. Jak co roku najmłodsi uczniowie złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową upamiętniającą nadanie szkole jego imienia. Tego dnia gościliśmy u nas córkę Patrona, posłankę na Sejm RP, panią Beatę Bublewicz, która opowiadała o swoim Tacie, wspominając go nie tylko jako wspaniałego sportowca, ale przede wszystkim jako dobrego, ciepłego i życzliwego człowieka.

Święto szkoły to także okazja, aby przypomnieć najważniejsze fakty z historii szkoły. Na spotkaniu usłyszeliśmy o nich z ust szóstoklasistów. Ponadto uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o Patronie i historii szkoły, a także w konkursie plastycznym. Nagrody, ufundowane przez panią Beatę Bublewicz i Radę Rodziców, zostały wręczone podczas uroczystości.

A oto laureaci konkursów:

KONKURS WIEDZY
I miejsce – Julia Boczkowska, klasa VI
II miejsce – Izabela Krajewska, klasa V
III miejsce – Wiktoria Kucner, klasa V

WYRÓŻNIENIA
Dominika Łożyńska, Klaudia Hrynowiecka, Wiktoria Kania, Jakub Sobeczek

KONKURS PLASTYCZNY

KLASY I-III
I miejsce – Radosław Korsak, klasa I
I miejsce – Aleksandra Gulmantowicz, klasa II
I miejsce – Amelia Borko, klasa III

WYRÓŻNIENIA
Barbara Kardynał, Kaja Sokołowska, Patrycja Lubieniecka, Michał Zieliński, Dominik Czerniawski

KLASY IV-VI
I miejsce – Bartosz Krauze, klasa VI
II miejsce – Maja Wojciech, klasa V
III miejsce – Izabela Krajewska, klasa V

WYRÓŻNIENIE
Julia Boczkowska

Na zakończenie na wszystkich uczniów czekała wspaniała niespodzianka – przepyszny tort z okazji 36 urodzin szkoły. Pani Beata otrzymała od nas kwiaty i na pamiątkę zwycięską pracę plastyczną.