„Uczta na Olimpie” – inscenizacja teatralna w wykonaniu uczniów klasy V

Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego wprost uwielbiają występować w sztukach teatralnych. Program nauczania klasy V szkoły podstawowej zarówno z języka polskiego, jak też z historii zawiera natomiast elementy wiedzy o teatrze i jego dziejach. Biorąc pod uwagę te dwie przesłanki, nie może dziwić fakt, że piątoklasiści pod opieką p. J. Ulatowskiej-Letko przygotowali inscenizację teatralną zatytułowaną „Uczta na Olimpie”, na którą 3 czerwca zaprosili Panią Dyrektor oraz swoich nauczycieli i kolegów.

Widzowie na moment mogli przenieść się do starożytnej Grecji i zobaczyć „na żywo” bogów i boginie: gromowładnego Zeusa, który okazał się … pantoflarzem, dumną Herę, śmiałego Posejdona, mrocznego Hadesa, zasadniczą, choć nieco przewrażliwioną, Atenę, wymuskanego elegancika Apolla, groźną Artemidę, psotnego Hermesa, pięknolicą Afrodytę i jej zakompleksionego męża Hefajstosa, krwiożerczego Aresa i wesołka Dionizosa. Piątoklasiści doskonale oddali ludzkie słabostki nieśmiertelnych bóstw – pychę, zazdrość, złośliwość … Samodzielnie zadbali także o scenografię, kostiumy, charakteryzację i rekwizyty, niektóre dość zaskakujące… Oprócz solidnej dawki wiedzy nie zabrakło humoru. Obecni byli pod wrażeniem talentów aktorskich – pani Dyrektor Barbara Rapińczuk pogratulowała klasie V świetnego występu.