UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2012/2013 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 Mistrzostwa Sportowego im. M. G. Bublewicza w Olsztynie tradycyjnie rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odegrania hymnu państwowego.

Nowy rok szkolny witali z nami:

• pani Magda Olchowik – asystentka pani poseł Beaty Bublewicz
  • ojciec Otton Ratajczak – proboszcz Parafii Chrystusa Króla w Olsztynie
  • pan Janusz Milewski – prezes Kayak Sport Club Olsztyn

Dzień rozpoczęcia roku szkolnego był wyjątkowy zwłaszcza dla uczniów klasy I szkoły podstawowej – cała społeczność szkolna powitała ich gromkimi, gorącymi oklaskami.

Pani dyrektor Barbara Rapińczuk serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych oraz krótko przedstawiła plany i zamierzenia na nowy rok szkolny, a także wakacyjne sukcesy uczniów-zawodników.

Na szczególne gratulacje zasłużyli:

• wśród gimnastyczek: Monika Eland, Martyna Eland, Marta Sarnowska, Natalia Sarnowska i Ewelina Janus.
  • w gronie kajakarzy: Martyna Lisiecka, Konrad Kozłowski, Marek Michels, Mateusz Kozakiewicz, Filip Drzazga, Dominik Popławski, Cezary Ołdakowski, Kamil Ptaszkowski i Grzegorz Filipkowski.

Kolejnym punktem uroczystości były gratulacje i życzenia dla pani Barbary Rapińczuk w związku z rozpoczynającą się drugą kadencją pracy na stanowisku dyrektora szkoły.

Pani dyrektor podziękowała także pani Lidii Przygodzkiej i panu Sławomirowi Głockiemu, którzy w latach 2007-2012 pełnili funkcję wicedyrektorów oraz przedstawiła osoby, które objęły to stanowisko od 1 września 2012 roku – panią Elżbietę Giedziun-Kakojejko oraz panią Annę Michels.

Zaproszeni goście życzyli całej społeczności szkolnej wielu sukcesów. Pani Magda Olchowik odczytała list od pani posełBeaty Bublewicz, która nie mogła przybyć na uroczystość z powodu obowiązków służbowych.

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.