Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2016/2017

1, 2, 3 … START – nowy rok szkolny tradycyjnie rozpoczęliśmy w budynku przy ulicy Gietkowskiej. W sali gier spotkali się uczniowie wszystkich szkół zespołu, nauczyciele, trenerzy, pracownicy szkoły, a także liczne grono rodziców.

Gorącymi brawami przywitaliśmy uczniów klasy I szkoły podstawowej, a także uczniów klas I gimnazjum i liceum.

Jak co roku na początku uroczystości zebrani minutą ciszy uczcili pamięć poległych w obronie Ojczyzny i wszystkich ofiar II wojny światowej.

Poczet sztandarowy szkoły wraz z Panią Dyrektor i przedstawicielami rady pedagogicznej reprezentował placówkę  na miejskich obchodach 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej, które miały miejsce na placu przed pomnikiem Armii Krajowej u zbiegu ul. Dąbrowszczaków z al. Piłsudskiego.

Pani Dyrektor Barbara Rapińczuk w swoim wystąpieniu inaugurującym nowy rok szkolny przypomniała sukcesy sportowe uczniów-zawodników odniesione w czasie wakacji, przedstawiła plany i zamierzenia w zakresie dydaktyki i szkolenia sportowego, zaprosiła rodziców do współpracy ze szkołą oraz złożyła życzenia wszystkim członkom szkolnej społeczności.

Następnie zostali przedstawieni nowi nauczyciele i trenerzy oraz wychowawcy poszczególnych klas.

Po uroczystości odbyły się spotkania organizacyjne  z wychowawcami.

Uroczystość prowadziła p. Joanna Ulatowska-Letko