SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. M. G. BUBLEWICZA

GIMNAZJUM NR 10
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

Na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2012/2013 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie spotkali się nauczyciele, trenerzy, uczniowie, rodzice, pracownicy, absolwenci i przyjaciele szkoły. Wśród gości znaleźli się również:

  • Pani Beata Bublewicz, poseł na sejm RP, córka Patrona Szkoły
  • Pani Alicja Patalon, dyrektor Biura Sportu UM Olsztyna
  • pan Adam Szkolnik, inspektor Wydziału Edukacji UM Olsztyna
  • pan Leszek Malarski prezes PPHU „Kasia”, przyjaciel szkoły
  • pan Janusz Milewski prezes Olsztyn Kayak Sport Club, przyjaciel szkoły

 

Pracę i sukcesy szkoły w kończącym się roku podsumowała pani dyrektor Barbara Rapińczuk.

Tradycyjnym elementem uroczystości zakończenia każdego roku szkolnego jest prezentowanie i nagradzanie młodych sportowców- uczniów naszej szkoły, którzy w kończącym się roku stawali na podium, odnosząc sukcesy w zawodach krajowych i międzynarodowych. Pamiątkowe statuetki z rąk swoich trenerów otrzymali:

 

GIMNASTYCZKI:

  • Martyna Eland
  • Monika Eland
  • Ewelina Janus
  • Natalia Sarnowska
  • Agata Boraczyńska
  • Klaudia Hrynowiecka
  • Wiktoria Kania
  • Wiktoria Kucner
  • Katarzyna Olbryś

 

>PIŁKARZE:

  • Cezary Sobolewski
  • Aleksander Kołakowski
  • Filip Francuz
  • Karol Żwir

 

LEKKOATLETKA:

  • Martyna Strucińska

 

KAJAKARZE:

  • Martyna Lisiecka
  • Konrad Kozłowski
  • Marek  Michels
  • Mateusz Kozakiewicz
  • Dominik Popławski
  • Cezary Ołdakowski,
  • Kamil Ptaszkowski;
  • Grzegorz Filipkowski;
  • Wojciech Suwiński

 

TAEKWONDZIŚCI:

  • Bartłomiej Chmielewski
  • Partyk Chodnicki
  • Magdalena Obrębska
  • Aleksandra Kowalczuk
  • Patrik Chrapkowski
  • Michał Mydło
  • Piotr Kamiński
  • Gabriela Wierzbicka
  • Sylwia Okuniewska
  • Mateusz Wieczorek
  • Antoniusz Śmiglewski
  • Magdalena Śmiglewska
  • Maciej Tomaszewski
  • Przemysław Gutowski
  • Agnieszka Stachurska,
  • Michał Peła
  • Mateusz Lewalski

 

Jak co roku cała społeczność szkolna w plebiscycie wybrała Mistrzów Sportu.

Tytuły Mistrza Sportu Szkoły Mistrzostwa Sportowego na rok szkolny 2012/2013 otrzymali:

w kategorii szkoły podstawowej – taekwondzista Maciej Tomaszewski
w kategorii gimnazjum – taekwondzista Piotr Kamiński
w kategorii liceum – taekwondzistka  Aleksandra Kowalczuk

 

Uczniowie,  którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, otrzymali nagrody z rąk pani dyrektor Barbary Rapińczuk i wychowawców klas.

W klasie IV świadectwo z wyróżnieniem otrzymali:

Julia Boczkowska, Paulina Grabarczyk, Anna Grzechnik, Iga Kowalczyk, Aleksandra Łojewska, Amelka Mirecka, Gabriela Wierzbicka, Aleksandra Rogala

W klasie V na nagrodę zasłużyli:

Agata Boraczyńska, Anna Figurowicz, Konrad Kuczyński, Natalia Nikliborc, Maja Orzeł, Zofia Rajewska, Damian Wierzbicki

W klasie VI wyróżnieni zostali:

Dominika Jeznach, Gabriela Jeznach, Sara Kowalczyk, Oliwia Krajewska, Aleksandra Mikulicz, Karolina Pałuska, Aleksandra Pilarczyk, Maciej Tomaszewski, Maria Wajzer, Sandra Wojtkiewicz

Najwyższą średnią w szkole uzyskała Natalia Nikliborc, uczennica klasy V – 6,0

W klasie I gimnazjum wyróżnienie otrzymały: Martyna Szemplińska i Michał Peła

W klasie III na wyróżnienie zasłużyły Ewa Fyda i Alicja Kubicka

Najlepszymi uczniami  X Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego okazali się:

Aleksandra Szczerbaczewicz i Magdalena Bartczak z klasy Ib
Michał Przyborowski,  Bartosz Maternik, Michał Wiśniewski i Patryk Nowak z klasy IIa

 

W każdym roku szkolnym Rada Pedagogiczna wybiera w drodze głosowania „Super Ucznia” – osobę, któr osiąga wysokie wyniki w nauce, odznacza się wysoką kulturą osobistą, pracowitością i  aktywnością, stanowiąc wzór dla koleżanek i kolegów. Tytuł jest przyznawany w każdej ze szkół zespołu.

Tytuł Super Ucznia SMS za rok szkolny 2012/2013 otrzymali:

w kategorii szkoły podstawowej – Natalia Nikliborc
w kategorii gimnazjum – Martyna Szemplińska
w kategorii liceum – Magdalena Bartczak  i Michał Przyborowski

Podczas uroczystości wyróżniono także uczniów, którzy odnosili sukcesy w konkursach szkolnych i międzyszkolnych, m. in.: laureatów ogólnopolskiego konkursu matematycznego „Olimpus”, zdobywców wyróżnień w konkursie matematycznym „Kangur” i laureatów Szkolnego Konkursu Ortograficznego.

Pani dyrektor Barbara Rapińczuk tradycyjnie dziękowała także rodzicom, którzy angażowali się w życie szkoły, działali aktywnie w Radzie Rodziców,  pomagali przy organizacji uroczystości szkolnych.

Podziękowania otrzymali Państwo:
Magdalena Rajchert , Ewa Gołota, Jerzy Skorupski , Zyta Kowalczyk, Andrzej Rajewski, Sylwia Boraczyńska, Alicja Tomaszewska, Elżbieta Stankiewicz, Anna Kamińska, Barbara Andrzejczak, Małgorzata Filipkowska

Na zakończenie  przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli na ręce Pani Dyrektor podziękowania dla wszystkich nauczycieli, trenerów i  pracowników szkoły.

 Do zobaczenia po wakacjach