SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. M. G. BUBLEWICZA

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

26 czerwca cała społeczność ZSO nr 5 Mistrzostwa Sportowego im. M. G. Bublewicza w Olsztynie wspólnie świętowała koniec roku szkolnego.
W tym dniu naszymi gośćmi byli:

  • pan Artur Chmielarz , prezes Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego;
  • pani Alicja Patalon, dyrektor Biura Sportu Urzędu Miasta Olsztyna
  • pan Jerzy Litwiński, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie
  • pan Janusz Milewski prezes Olsztyn Kayak Sport Club, przyjaciel szkoły

 

zak_r_szk2013_14_001

zak_r_szk2013_14_002

zak_r_szk2013_14_003

Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły, hymn państwowy i przemówienie Pani Dyrektor Barbary Rapińczuk.

Tradycyjnym elementem uroczystości zakończenia każdego roku szkolnego jest prezentowanie i nagradzanie młodych sportowców – uczniów naszej szkoły, którzy w kończącym się roku stawali na podium, odnosząc sukcesy w zawodach krajowych i międzynarodowych. Uczniowie ci otrzymali pamiątkowe statuetki ufundowane przez szkołę.
Wyjątkowymi sukcesami może się pochwalić uczennica klasy II LO, Aleksandra Kowalczuk. Ola jest pierwszą w historii szkoły Mistrzynią Europy Juniorów w taekwondo olimpijskim, wicemistrzynią Polski seniorów, członkinią Kadry Polski seniorek, była V na Mistrzostwach Świata seniorów, jest medalistką turniejów między-narodowych. Aktualnie przygotowuje się do zawodów Korea Open, które odbędą się w lipcu i Młodzieżowych Mistrzostw Europy we wrześniu.
Pan Artur Chmielarz, prezes Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego oraz trener pan Marcin Chorzelewski wspólnie wręczyli Oli piękny puchar.

zak_r_szk2013_14_004

Liczne sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych odnoszą także pozostali taekwondziści.
Statuetki swoim zawodnikom wręczyli trenerzy: pani Justyna Niedziałek, pan Tomasz Kobrzyński i pan Marcin Chorzelewski.

Statuetki otrzymali:

  • • Partyk Chodnicki
  • • Magdalena Obrębska
  • • Patrik Chrapkowski
  • • Jan Bernat
  • • Barbara Banaszczyk
  • • Gabriela Wierzbicka
  • • Sylwia Okuniewska
  • • Mateusz Lewalski
  • • Piotr Krajewski
  • • Natalia Nikliborc
  • • Oliwia Krajewska
  • • Damian Wierzbicki
  • • Maciej Tomaszewski
  • • Aleksander Głowacki

zak_r_szk2013_14_005

zak_r_szk2013_14_006

zak_r_szk2013_14_007

zak_r_szk2013_14_008

zak_r_szk2013_14_009

zak_r_szk2013_14_010

zak_r_szk2013_14_011

zak_r_szk2013_14_012

zak_r_szk2013_14_013

Statuetki dla gimnastyczek wręczyli trenerzy: pani Beata Lewalska, pan Mirosław Napiwodzki, pani Ewa Jóźwiak, pan Dariusz Laszuk, pan Denis Hryn i pan Aleksander Yareśko.

zak_r_szk2013_14_014

zak_r_szk2013_14_015

zak_r_szk2013_14_016

zak_r_szk2013_14_017

zak_r_szk2013_14_018

zak_r_szk2013_14_019

zak_r_szk2013_14_020

zak_r_szk2013_14_021

zak_r_szk2013_14_022

zak_r_szk2013_14_023

zak_r_szk2013_14_024

zak_r_szk2013_14_025

zak_r_szk2013_14_026

zak_r_szk2013_14_027

zak_r_szk2013_14_028

zak_r_szk2013_14_029

zak_r_szk2013_14_030

Wyróżnione zawodniczki to:

medalistki Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w klasie młodzieżowej:

  • • Monika Wiśniewska
  • • Amelia Borko
  • • Agata Bułło
  • • Wanessa Piątkowska

medalistki Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w klasie III:

  • • Anna Hucało
  • • Wiktoria Rajchert
  • • Kamila Kudyba
  • • Oliwia Narkowicz
  • • Daria Ruszkowska

medalistki Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z roku 2013 i 2014

  • • Iga Kowalczyk
  • • Wiktoria Kania
  • • Zofia Rajewska
  • • Agata Boraczyńska
  • • Natalia Sarnowska
  • • Ewelina Janus

medalistki Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorek i Seniorek

  • • Sandra Wojtkiewicz
  • • Monika Eland

Najlepsi kajakarze otrzymali statuetki z rąk trenerów pana Andrzeja Kamińskiego, pana Tomasza Mendelskiego i pana Rafała Gryzowskiego. Byli to:

zak_r_szk2013_14_031

zak_r_szk2013_14_032

zak_r_szk2013_14_033

zak_r_szk2013_14_034

medaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

  • • Kamil Ptaszkowski
  • • Krystian Kuniec
  • • Przemysław Zawalich
  • • Karol Puźniewski
  • • Patryk Żebrowski
  • • Rafał Cybulski

medaliści Mistrzostw Polski Juniorów

  • • Patryk Baranowski
  • • Błażej Brakowiecki
  • • Cezary Ołdakowski
  • • Wojciech Suwiński
  • • Mateusz Kozakiewicz

złoty medalista Mistrzostw Polski Młodzików w  C-1 2000 mDominik Bugaj

Wśród piłkarzy najlepszy okazał się Artur Siemaszko – reprezentant Polski w kategorii U–17
A na wyróżnienie wśród lekkoatletów zasłużyła Martyna Strucińska – halowa Mistrzyni Polski na dystansie 800 m

Jak co roku cała społeczność szkolna wybrała „Mistrzów SMS” w trzech kategoriach: Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego.

Tytuł „Mistrza SMS” za rok szkolny 2013/2014 otrzymali:
w kategorii szkoły podstawowej – gimnastyczka Iga Kowalczyk
w kategorii gimnazjum – kajakarz Dominik Bugaj
w kategorii liceum – taekwondzistka Aleksandra Kowalczuk

zak_r_szk2013_14_035

zak_r_szk2013_14_036

Na uroczystości zakończenia roku szkolnego należy również przedstawić i nagrodzić tych, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Nagrody uczniom ze średnią ocen powyżej 4,75 wręczyła Pani Dyrektor Barbara Rapińczuk i wychowawcy klas.

ŚWIADECTWA Z WYRÓŻNIENIEM OTRZYMALI:

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23 MISTRZOSTWA SPORTOWEGO:
W klasie IV:
Wiktoria Kucner, Klaudia Hrynowiecka, Łukasz Cudnoch, Izabela Krajewska, Jan Berdzik, Dominika Łożyńska, Hubert Czubak, Wiktoria Kania, Mikołaj Kościesza, Wiktoria Skorupska, Maja Wojciech
W klasie V:
Julia Boczkowska, Jakub Sobeczek, Iga Kowalczyk, Paulina Grabarczyk, Dominik Kuliziak, Konrad Mielczarek
W klasie VI:
Natalia Nikliborc, Agata Boraczyńska, Konrad Kuczyński, Zofia Rajewska, Maja Orzeł, Damian Wierzbicki

zak_r_szk2013_14_037

zak_r_szk2013_14_038

zak_r_szk2013_14_039

zak_r_szk2013_14_040

zak_r_szk2013_14_041

zak_r_szk2013_14_042

zak_r_szk2013_14_043

zak_r_szk2013_14_044

zak_r_szk2013_14_045

zak_r_szk2013_14_046

zak_r_szk2013_14_047

zak_r_szk2013_14_048

zak_r_szk2013_14_049

zak_r_szk2013_14_050

zak_r_szk2013_14_051

zak_r_szk2013_14_052

zak_r_szk2013_14_053

zak_r_szk2013_14_054

zak_r_szk2013_14_055

zak_r_szk2013_14_056

zak_r_szk2013_14_057

zak_r_szk2013_14_058

zak_r_szk2013_14_059

zak_r_szk2013_14_060

 

GIMNAZJUM NR 10 MISTRZOSTWA SPORTOWEGO:
W klasie I:
Aleksandra Mikulicz , Dominika Jeznach, Oliwia Krajewska, Aleksander Głowacki
W klasie II:
Martyna Szemplińska
W klasie III:
Katarzyna Milewska

zak_r_szk2013_14_061

zak_r_szk2013_14_062

zak_r_szk2013_14_063

zak_r_szk2013_14_064

zak_r_szk2013_14_065

zak_r_szk2013_14_066

zak_r_szk2013_14_067

zak_r_szk2013_14_068

zak_r_szk2013_14_069

 

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO:
W klasie IB:
Bianka Grohs, Paulina Ziółkowska, Daria Kutrasiewicz, Agnieszka Brzozowska-Stańczyk
W klasie IIB:
Magdalena Bartczak

zak_r_szk2013_14_070

zak_r_szk2013_14_071

 

W każdym roku szkolnym Rada Pedagogiczna wybiera w drodze głosowania „Super Ucznia SMS” – osobę, która osiąga wysokie wyniki w nauce, odnosi sukcesy w konkursach przedmiotowych, odznacza się wysoką kulturą osobistą, pracowitością i aktywnością, stanowiąc wzór dla koleżanek i kolegów. Tytuł jest przyznawany w każdej ze szkół zespołu.

Tytuł „Super Ucznia SMS” za rok szkolny 2013/2014 otrzymali:
w kategorii szkoły podstawowej – uczennica klasy VI Agata Boraczyńska
w kategorii gimnazjum – uczennica klasy II Martna Szemplińska
w kategorii liceum – uczennica klasy IB Bianka Grohs

zak_r_szk2013_14_072

zak_r_szk2013_14_073

zak_r_szk2013_14_074

zak_r_szk2013_14_075

 

Wyróżniliśmy także uczniów, którzy osiągnęli najwyższą frekwencję.
Otrzymali oni tytuł „Mistrza Obowiązkowości”.
W roku szkolnym 2012/2013 byli to:
w klasach IV-VI szkoły podstawowej – Hubert Czubak
w gimnazjum – Dominik Bugaj
w liceum – Paulina Ziółkowska

zak_r_szk2013_14_076

zak_r_szk2013_14_077

zak_r_szk2013_14_078

zak_r_szk2013_14_079

 

Nagrody na uroczystości otrzymali również uczniowie, którzy odnosili sukcesy w konkursach szkolnych i międzyszkolnych. Byli to:

  • •  laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego Agata Boraczyńska
  • •  laureatka ogólnopolskiego konkursu matematycznego „Olimpus” Natalia Nikliborc
  • •  finalista ogólnopolskiego konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień” Jakub Kłujszo
  • •  Laureaci Szkolnego Konkursu Ortograficznego dla klas IV-VI:
  •    I. miejsce Natalia Nikliborc
  •    II. miejsce Agata Boraczyńska
  •    III. miejsce Łukasz Cudnoch
  •    wyróżnienia: Iga KowalczykMaja Orzeł

 

zak_r_szk2013_14_080

zak_r_szk2013_14_081

zak_r_szk2013_14_082

zak_r_szk2013_14_083

zak_r_szk2013_14_084

zak_r_szk2013_14_085

zak_r_szk2013_14_086

zak_r_szk2013_14_087

zak_r_szk2013_14_088

zak_r_szk2013_14_089

zak_r_szk2013_14_090

zak_r_szk2013_14_091

zak_r_szk2013_14_092

zak_r_szk2013_14_093

zak_r_szk2013_14_094

zak_r_szk2013_14_095

 

Jak co roku podziękowania otrzymali rodzice, którzy angażowali się w życie szkoły, działali w Radzie Rodziców, pomagali przy organizacji uroczystości szkolnych.
Byli to:
pani Joanna Harasymowicz
pani Małgorzata Filipkowska
pani Magdalena Skrzeszewska
pani Zyta Kowalczyk

zak_r_szk2013_14_096

zak_r_szk2013_14_097

zak_r_szk2013_14_098

 

Na zakończenie głos zabrali m.in.przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy podziękowali nauczycielom i trenerom za cały rok wspólnej pracy.

zak_r_szk2013_14_099

zak_r_szk2013_14_100

zak_r_szk2013_14_101

zak_r_szk2013_14_102

zak_r_szk2013_14_103

zak_r_szk2013_14_104

zak_r_szk2013_14_105

zak_r_szk2013_14_106

zak_r_szk2013_14_107

zak_r_szk2013_14_108

zak_r_szk2013_14_109

zak_r_szk2013_14_110

 Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status