SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. M. G. BUBLEWICZA

GIMNAZJUM NR 10
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 Mistrzostwa Sportowego im. M. G. Bublewicza  w Olsztynie miała miejsce w budynku przy ulicy Gietkowskiej. Spotkali się na niej uczniowie, nauczyciele i trenerzy wszystkich szkół Zespołu.

 

Wśród naszych szczególnych gości byli również:

  • pan Jarosław Słoma, I zastępca prezydenta Olsztyna
  • pani Alicja Dzietowiecka, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Olsztyna
  • pan Zbigniew Lewicki, prezes Warmińsko – Mazurskiej Federacji Sportu
  • Pani Anna Jankowska, inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna
  • pan Marek Smoliński, inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna
  • Pani Izabela Chodań, prezes Miejskiego Towarzystwa Pływackiego „Kormoran” w Olsztynie
  • pan Janusz Milewski, prezes Olsztyn Kayak Sport Club, przyjaciel szkoły

 

Tradycyjnie na początku uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Barbara Rapińczuk, która posumowała kończący się rok, gratulowała sukcesów dydaktycznych i sportowych, dziękowała za współpracę oraz życzyła wszystkim wspaniałych wakacji.

 

Następnie pan Marcin Jankowski, asystent pani poseł Beaty Bublewicz, odczytał adres, który córka Patrona szkoły skierowała do całej społeczności SMS. Głos zabrał także Pan Prezydent Jarosław Słoma.

 

Kolejnym punktem uroczystości były gratulacje i podziękowania dla utytułowanych uczniów-zawodników, którzy w tym roku kończą naukę w  szkole. Chcieliśmy im podziękować za reprezentowanie szkoły, Olsztyna i Polski, za wszystkie medale, chwile dumy i wzruszenia, jakich dzięki nim doświadczyliśmy. Pamiątkowe puchary z rąk Pani Dyrektor, Pana Prezydenta i trenerów otrzymali:

  • taekwondzistka Aleksandra Kowalczuk
  • gimnastyczka Martyna Eland
  • kajakarze Wojciech Suwiński i Patryk Baranowski.
  • gimnastyczki Sandra Rożek i Martyna Szemplińska

 

Jak co roku zostały także wręczone pamiątkowe statuetki dla uczniów-zawodników, którzy w kończącym się  roku szkolnym odnieśli największe sukcesy. W poszczególnych dyscyplinach byli to:

GIMNASTYKA SPORTOWA:

  • medalistki Międzywojewódzkich Mistrzostwa Młodziczek w klasie młodzieżowej:

Monika Wiśniewska,  Aleksandra Gulmantowicz ,Hanna  Łożyńska, Barbara Kardynał

  • medalistki Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w klasie III:

Patrycja Lubieniecka, Amelia Borko, Anna Żeliszczak , Agata Bułło, Wanessa Piątkowska

  • medalistki Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych:

Iga Kowalczyk, Wiktoria Kucner , Klaudia Hrynowiecka,

  • medalistka Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorek:   

Agata Boraczyńska

 

KAJAKARSTWO

  • medaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży:

Michał Stańczak, Karol Puźniewski, Kornel Czubak i Adrian Rafalski

  • medaliści Mistrzostw Polski Juniorów:

Krystian Kuniec, Kamil Ptaszkowski, Przemysław Zawalich

  • członek Kadry Narodowej, uczestnik Pucharu Nadziei Olimpijskich:

Dominik Bugaj

 

TAEKWONDO OLIMPIJSKIE

  • medaliści turniejów międzynarodowych Croatia Open i Austria Open:

Oliwia Krajewska i Adam Kowalski

 

PŁYWANIE

  • medaliści Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych:

Szymon Lipiński, Kacper Jurczak, Marceli Bałdyga, Jakub Mościcki.

  • medaliści Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów:

Mateusz Kasztelan, Konrad Piwowarski, Alan Chodań, Piotr Sternak, Andżelika Wikieł

  • medalista Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców, Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów:

Karol Zbutowicz

 

Jak co roku cała społeczność szkolna wybrała Mistrzów Sportu SMS.

Ten zaszczytny tytuł za rok szkolny 2014/2015 otrzymali:

W kategorii liceum – pływak  Karol Zbutowicz

W kategorii gimnazjum – taekwondzista  Adama Kowalskiego

W kategorii szkoły podstawowej – taekwondzistka Izabela Krajewska

 

Tradycyjnie na uroczystości zakończenia roku szkolnego wyróżniani są uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Pani dyrektor Barbara Rapińczuk i wychowawcy klas wręczyli im nagrody książkowe.

 

Najlepsi uczniowie to:

W SZKOLE PODSTAWOWEJ:

Klasa IV: Kamila Kudyba, Alicja Drzewicka, Natalia Markowska, Zuzanna Gołota, Natalia Skorupska,  Amelia Skorupska, Tymoteusz Kowalczyk, Julia Dargiewicz, Weronika Paczyńska, Weronika Rubanik, Wiktoria Rajchert

Klasa V: Klaudia Hrynowiecka,  Wiktoria Kucner,  Izabela Krajewska, Łukasz Cudnoch, Jan Berdzik,  Wiktoria Kania, Mikołaj Kościesza, Dominika Łożyńska, Hubert Czubak

Klasa VI: Julia Boczkowska, Jakub Sobeczek,  Iga Kowalczyk

 

W GIMNAZJUM:

W klasie Ia: Agata Boraczyńska

W klasie Ib: Julia Czerniewicz, Wiktoria Szeluga, Laura Krupińska, Marika Wiktor, Zuzanna Płachta, Malwina Jankowska, Mikołaj Jednaszewski

W klasie II: Julia Walczak, Aleksandra Mikulicz , Dominika Jeznach, Oliwia Krajewska,

Aleksander Głowacki

W klasie IIIa: Martyna Szemplińska, Magda Wieliki i Aleksander Bartkowiak

 

W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM:

W klasie Ia: Bartosz Kurto

W klasie Ib: Wiktor Perkowski, Konrad Rybak, Konrad Piwowarski, Jakub Januszanis,

Maciej Danilewski, Andżelika Wikieł, Paulina Markiewicz, Maciej Bruździak

W klasie IIb: Bianka Grohs, Paulina  Ziółkowska, Daria Kucaba, Agnieszka Brzozowska-Stańczyk

 

W każdym roku szkolnym Rada Pedagogiczna wybiera w drodze głosowania „Super Uczniów SMS”.

Tytuł Super Ucznia SMS za rok szkolny 2014/2015 otrzymali:

W kategorii liceum Wiktor Perkowski z klasy Ib

W kategorii gimnazjum Aleksandra Mikulicz z klasy II

w kategorii szkoły podstawowej Klaudia Hrynowiecka z klasy V i Jakub Sobeczek z klasy VI

 

Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższą frekwencję otrzymali  tytuł Mistrza Obowiązkowości.

W roku szkolnym 2014/2015 byli to:

  • w liceum Daria Kucaba z klasy IIb
  • w gimnazjum Jakub Horba z klasy Ia
  • w klasach IV-VI SP Łukasz Cudnoch z klasy V

 

Zakończenie roku szkolnego to także okazja do wręczenia nagród laureatom konkursów szkolnych i międzyszkolnych.

  • Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV-VI:
  1. miejsce Julia Boczkowska z klasy VI
  2. miejsce Kamila Kudyba z klasy IV
  3.  miejsce Łukasz Cudnoch z klasy V

wyróżnienia : Natalia Markowska z klasy IV, Wiktoria Kucner z klasy V i Anna Grzechnik z klasy VI

 

  • Konkurs historyczny „II wojna światowa we wspomnieniach mojej rodziny”:

Anna Sokołowicz z klasy IIa gimnazjum, Łukasz Miłoszewski z klasy Ia gimnazjum,  Iga Kowalczyk z klasy VI, Bartosz Krauze z klasy V, Mateusz Kowalski i Wiktoria Rajchert z klasy IV

 

  • Konkurs języka angielskiego Master of Grammar:

Daria Piejdak z klasy IIIa, Julia Czerniewicz i Zuzanna Płachta z klasy Ib

 

  • Szkolny Konkurs Poprawności Językowej:
  1. miejsce Agata Boraczyńska z klasy Ia
  2. miejsce Konrad Kuczyński z klasy Ia
  3.  miejsce Jakub Horba z klasy Ia

 

  • Międzyszkolny Konkurs  Wiedzy Obywatelskiej:

Maciej Danilewski – II miejsce,  Wiktor Perkowski, Konrad Rybak – IV miejsce , Paulina Ziółkowska, Jakub Januszanis , Karol Puźniewski – V miejsce

 

  • Międzyszkolny Konkurs Matematyczny  „Sportowcy- mundurowi”:

Maciej Danilewski i Alan Chodań z klasy Ib

 

Jak co roku Pani Dyrektor Barbara Rapińczuk wręczyła podziękowania rodzicom, którzy angażowali się w życie szkoły, działali aktywnie w Radzie Rodziców,  pomagali przy organizacji uroczystości szkolnych.

Podziękowania otrzymali:

pani Justyna Sokołowicz, pani Magdalena Skrzeszewska, państwo Joanna i Lech Samatowicz,

pani Małgorzata Pilarczyk, pan Marek Markowski, pan Krzysztof Kowalski, pan Andrzej Krajewski

 

Na zakończenie głos zabrali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy na ręce Pani Dyrektor złożyli podziękowania dla nauczycieli, trenerów i pracowników szkoły za cały rok wspólnej pracy.

 

Uroczystość prowadziła p. Joanna Ulatowska-Letko oraz uczniowie: Agata Boraczyńska, Aleksandra  Mikulicz, Aleksander Głowacki i Aleksander Bartkowiak.