Wycieczka do stadniny Janusza Kojrysa

6 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy I i II Szkoły Podstawowej nr 23 Mistrzostwa Sportowego uczestniczyli w wycieczce do stadniny koni Janusza Kojrysa. Podczas przejazdu wozem przez las szukali pierwszych oznak wiosny. Po przybyciu na miejsce dzieci poznały życie zwierząt żyjących w gospodarstwie, miały okazję do bliższego z nimi kontaktu. Podziwiały malutkie króliki, gąski, kurczaczki i kózki. Dużej radości przysporzyła koza, która próbowała uczestniczyć we wspólnym posiłku, jednak różnym od naszego. Zdecydowanie posmakowały jej serwetki i plastikowe sztućce. Dzieci ze smakiem zaś zjadły upieczone na ognisku kiełbaski, swojski chleb, a na deser rogaliki z malinową herbatką. Następnie odbyła się zabawa w rytm muzyki ludowej naszego regionu, podczas niej dzieci nauczyły się ludowego „Tańca z wałkami”. Po dniu pełnym wrażeń z niechęcią wróciły do szkoły.