X Jubileuszowe Spotkanie z poezją i nauczaniem Jana Pawła II Non omnis moriar

„A przecież nie cały umieram,
to co we mnie niezniszczalne trwa…”

21 maja w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie odbyło się X Jubileuszowe Spotkanie z poezją i nauczaniem Jana Pawła IINon omnis moriar . Pierwsze spotkanie z tego cyklu miało miejsce 31 marca 2006 r. w naszej szkole. Po dziesięciu latach przyszedł moment na podsumowanie i podziękowanie tym wszystkim, którzy przez cały czas okazywali organizatorom spotkań pomoc i życzliwość.
X Jubileuszowym Spotkaniu Non omnis moriar udział wzięli uczniowie i nauczyciele następujących szkół:
• Szkoły Podstawowej nr 23 Mistrzostwa Sportowego,
• Gimnazjum nr 9,
• Gimnazjum nr 10 Mistrzostwa Sportowego,
• Gimnazjum nr 11,
• Zespołu Szkół Samochodowych,
• X LO Mistrzostwa Sportowego
• Zespołu Szkół w Dywitach.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się Dyrektorzy i byli Dyrektorzy szkół, w których Spotkania się odbywały: pani Barbara Rapińczuk, pani Nelly Antosz, pani Małgorzata Bałusz, pan Arkadiusz Gnoza, pan Tadeusz Cwalina. Na spotkaniu był także obecny ksiądz dr Adam Bielinowicz, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Olsztynie, ks Paweł Biaduń oraz, tradycyjnie, Ojcowie Franciszkanie posługujący w Parafii Chrystusa Króla w Olsztynie – ojciec Jakub Waszkowiak, który zgodził się podzielić swoimi refleksjami o życiu i nauczaniu Jana Pawła II i ojciec Justyn Berus.
Na szczególną wdzięczność zasłużyli Dyrektor ODN pan Zbigniew Gontarz oraz pani Bożena Szczurek, doradca metodyczny religii rzymsko-katolickie ODN, którzy z całym zaangażowaniem wsparli organizację tegorocznego Spotkania. Goście otrzymali wyjątkowe upominki – ręcznie malowane portrety olejne Jana Pawła II autorstwa pani Joanny Żach.
Uczestnikom towarzyszyli przedstawiciele mediów – „Gościa Niedzielnego” i Radia Plus Olsztyn.
Jubileusz miał nieco inną formułę – nie było prezentacji przygotowanych przez wszystkie szkoły, za to nie zabrakło wspomnień, zarówno w formie prezentacji multimedialnej, jak też wystawy zdjęć z minionych 10 lat. Uczniowie Gimnazjum nr 11 wraz z panią Moniką Kozubowską i ojcem Justynem dali przepiękny koncert, zaś uczennice naszego Gimnazjum zaprezentowały się w przejmującej impresji teatralnej opartej na tekstach Jana Pawła II, przygotowanej pod opieką pani Małgorzaty Jacewicz. Wszyscy wysłuchali też poruszających refleksji ojca Jakuba, który m.in. opowiedział o swoich spotkaniach z Papieżem Polakiem. W przerwie można było pokrzepić się słodkim poczęstunkiem.
Za organizację tegorocznego spotkania odpowiedzialne były nauczycielki: Katarzyna Klaja, Ewa Gałęziewska i Joanna Ulatowska-Letko z ZSO nr 5 Mistrzostwa Sportowego, Elżbieta Lechicka i Joanna Świdzińska z Zespołu Szkół Samochodowych oraz Joanna Żach z Zespołu Szkół w Dywitach.
A za rok, na XI Spotkaniu z poezją i nauczaniem Jana Pawła II Non omnis moriar, będziemy gościć w Gimnazjum nr 11.