XII Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki

W dniach 24–26 września 2014 roku w Olsztynie odbyły się już po raz kolejny Dni Nauki i Sztuki. Przeprowadzono ponad 390 pokazów, warsztatów, wykładów, wycieczek plenerowych i eksperymentów, w sześciu kategoriach: zostań humanistą, odkryj przyrodę, uściślij umysł, pokochaj sztukę, zbadaj medycynę i poznaj społeczeństwo.

Nie zabrakło tam i nas. Uczniowie klasy I a gimnazjum wybrali się na wystawę oraz prezentację pt. „Stare druki w nowych szatach”. Wykład przybliżył uczniom sztukę konserwacji starodruków. Prowadzący odpowiedzieli również na zasadnicze pytania: co to są starodruki? Co je niszczy? A także kto ubiera je na nowo? Następnie uczniowie mogli obejrzeć najstarsze egzemplarze książek znajdujące się w Bibliotece Uniwersyteckiej.

Była to bardzo interesująca lekcja 🙂