XII Spotkanie z poezją i nauczaniem Jana Pawła II „Non omnis moriar”

W tym roku spotkanie odbyło się 8 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach, a jego gospodarzem był Zespół Szkół w Dywitach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy I A Gimnazjum – Jakub Bońkowski, Izabela Krajewska, Oliwia Kowalczuk, Wiktoria Skorupska i Maja Wojciech. Udział w spotkaniu wzięli także uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Dywitach oraz z Gimnazjów nr 11 i nr 9 w Olsztynie.

Nasi uczniowie zaprezentowali montaż zatytułowany „Dwie matki Jana Pawła II – Emilia Wojtyłowa i Joanna Beretta Molla” , przygotowany pod opieką pani Joanny Ulatowskiej-Letko pani Katarzyny Klaja. Przybliżyli uczestnikom postacie dwóch świętych kobiet-matek, które odegrały bardzo ważną rolę w życiu Papieża Polaka.

Spotkanie upłynęło w radosnej, rodzinnej atmosferze. Nie zabrakło wspólnego śpiewu – tradycyjne na zakończenie zaśpiewaliśmy „Barkę”. Po raz kolejny mogliśmy przypomnieć sobie życiorys Jana Pawła II, posłuchać jego poezji, a także na nowo odkryć przesłanie, jakie nam pozostawił – „Nie lękajcie się otworzyć drzwi Chrystusowi!”.