swietlica_01

Świetlica szkolna w naszej szkole jest czynna zgodnie z kalendarzem roku szkolnego, od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30–17:00. Opieką świetlicową są objęci uczniowie klas I–VI. Zajęcia prowadzą p. Anna Dubrowska,  p. Ewa Gałęziewska i p. Elżbieta Mordasewicz.

Staramy się, aby nasza świetlica:

• była miejscem koleżeńskich spotkań, wspólnych zabaw, przyjaznym dla uczniów naszej szkoły;
  • stwarzała warunki do rozwijania zainteresowań zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami dzieci;
  • kształtowała poczucie przynależności do społeczności szkolnej, środowiska lokalnego, narodu;
  • uczyła wrażliwości na potrzeby innych;
  • promowała zdrowy styl życia.

W naszej świetlicy dzieci mogą wybierać uczestnictwo w zajęciach, które rozbudzają ich zainteresowania lub takich, w których wykazują zdolności.

Proponujemy następujące zajęcia:

• zajęcia rekreacyjno–ruchowe na sali gier, sali relaksu lub placu zabaw;
  • zajęcia dydaktyczne (zabawy słowne, krzyżówki, quizy, wspólne czytanie książek, pogadanki, rozmowy kierowane);
  • zajęcia z wykorzystaniem środków audiowizualnych;
  • nauka oraz wspólne śpiewanie pieśni i piosenek;
  • zajęcia z planszówką, wspólna gra w różnorodne gry planszowe, w tym nauka gry w szachy;
  • zajęcia artystyczne, na których uczniowie poznają różnorodne techniki plastyczne takie jak: technika pergaminowa, decoupage, embossing, scrapbooking oraz malowanie na szkle.

swietlica_02

swietlica_03