SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. M. G. BUBLEWICZA

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

Jubileusz Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie

Święto Szkoły, które, zgodnie z tradycją, zapoczątkowaną w dniu nadania szkole imienia Mariana Bublewicza, obchodzone jest w ostatni piątek lutego, zapoczątkowało obchody roku Jubileuszowego. Uroczystość odbyła się 27 lutego i, jak co roku, przyciągnęła w szkolne mury tłumy uczniów, absolwentów, rodziców i sympatyków szkoły. Wśród znakomitych gości była, jak zawsze w ważnych momentach życia szkoły, pani Beata Bublewicz, Poseł na Sejm RP, córka Patrona oraz pan Krzysztof Hołowczyc, poseł do Parlamentu Europejskiego, a także przedstawiciele władz miasta, związków sportowych i organizacji wspierających pracę placówki. Motywem przewodnim jubileuszowej gali były urodziny, zaczęło się więc od przygotowanego przez uczniów szkoły widowiska, które miało wprowadzić widzów w urodzinową atmosferę wydarzenia.
30-lecie to czas posumowań, znalazło się więc miejsce i na statystykę medalową i na podziękowania dla osób, którym szkoła zawdzięcza swoje funkcjonowanie, w tym pani Alicji Ruteckiej, wieloletniej dyrektor Szkoły. Jak co roku próbujemy także zaskoczyć gości jakimś nowym elementem, w tym roku była to premiera filmu, pt. „Niezniszczalna jest sława zwycięzców”, który został nakręcony z okazji jubileuszu. Uroczystość zakończył tradycyjnie pokaz sportowy, którego kulminacyjnym momentem było zdmuchnięcie świeczek na urodzinowym torcie. Później można było oddać się wspomnieniom i refleksjom o minionym czasie, oglądając szkolne kroniki oraz wyjątkową wystawę „Historia SMS i reszty świata”. Można było również nabyć jubileuszowe wydanie gazetki „Sportlandia”, płytę ze zdjęciami z życia szkoły oraz wyjątkowe wydawnictwo jubileuszowe – Kalendarz „30 lat Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie”, a także pokrzepić się, kupując ciasto na dorocznym kiermaszu. Przed nami rok jubileuszowy i kolejne jubileusze, które z pewnością będą owocowały sukcesami naszych uczniów-zawodników oraz pracowników szkoły, którymi z dumą będziemy mogli się chwalić podczas kolejnych uroczystych spotkań.

 Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status