ZSO NR 5 Olsztyn
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. M. G. BUBLEWICZA

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

Jasełka w szkole podstawowej


 

Tradycyjnie 21 grudnia wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice spotkali się na Jasełkach szkolnych. W tym szczególnym dniu gościliśmy także Ojca Ottona Ratajczaka – Proboszcza Parafii Chrystusa Króla w Olsztynie.

Jak co roku była piękna dekoracja i stroje, pojawili się Matka Boża, św. Józef, Anioły, pasterze i Trzej Królowie. Jednak oprócz nich na scenie byli też współcześni, zabiegani, zajęci swoimi sprawami ludzie, którzy zapominają, co tak naprawdę jest istotą Bożego Narodzenia. Do nich skierowane było najważniejsze przesłanie tej inscenizacji:

„Nawrócenie jest przemianą życia, a istotą tej przemiany jest liczenie się z Bogiem, traktowanie go na serio. Jako Boga! Nie lękajmy się przylgnąć całym sercem do Jezusa. Otwórzmy mu drzwi! Zróbmy mu miejsce w naszym domu, naszej rodzinie, naszym życiu! Uwierz w to – Betlejem jest w Tobie!”

 

Młodzi aktorzy stanęli na wysokości zadania i zdobyli ogromne uznanie publiczności, która długo i gorąco ich oklaskiwała. Nie zabrakło także wspólnego kolędowania.

Na zaproszenie Ojca Proboszcza 13 stycznia Jasełka zostały wystawione w kościele Chrystusa Króla w Olsztynie.

Przedstawienie zostało przygotowane przez panie Joannę Ulatowską-Letko, Katarzynę Klaja i Anetę Wojtkiewicz.

 Skip to content