SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. M. G. BUBLEWICZA

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

Pomagać każdy może Interaktywny kurs pierwszej pomocy

Za nami już 10 Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki, organizowane przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Z przebogatej oferty udało się skorzystać uczniom klasy II a naszego X LO MS, którzy 26 września uczestniczyli w warsztatach pod hasłem: Pomagać każdy może. Interaktywny kurs pierwszej pomocy.

       Warsztaty przeprowadzone zostały przez studentów Wydziału Nauk Medycznych UWM, działających w ramach Studenckiego Koła Medycyny Ratunkowej. Interaktywny pokaz podstawowej pierwszej pomocy połączony był ze szkoleniem. Każdy uczestnik tego kursu mógł więc bezpośrednio sprawdzić się w sytuacjach nagłych, takich jak: omdlenia, napady padaczkowe, zachłyśnięcia, zadławienia u dorosłych i dzieci. Mieliśmy ponadto możliwość przećwiczenia resuscytacji na fantomie, a także spróbowaliśmy sił w inscenizowanym wypadku z raną kłutą.

       Podczas zajęć nie brakowało śmiechu. Niemniej jednak, nasi uczniowie dzielnie stawili czoła poszczególnym etapom szkolenia, zdając sobie sprawę z powagi sytuacji. Od początku wszyscy mieli na uwadze fakt, iż dzięki nowo nabytym umiejętnościom będą mogli właściwie odnaleźć się w podobnych sytuacjach w życiu codziennym i skutecznie na nie zareagować.

Beata Gojło

 Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status