ZSO NR 5 Olsztyn
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. M. G. BUBLEWICZA

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

Pomagać każdy może Interaktywny kurs pierwszej pomocy


Za nami już 10 Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki, organizowane przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Z przebogatej oferty udało się skorzystać uczniom klasy II a naszego X LO MS, którzy 26 września uczestniczyli w warsztatach pod hasłem: Pomagać każdy może. Interaktywny kurs pierwszej pomocy.

       Warsztaty przeprowadzone zostały przez studentów Wydziału Nauk Medycznych UWM, działających w ramach Studenckiego Koła Medycyny Ratunkowej. Interaktywny pokaz podstawowej pierwszej pomocy połączony był ze szkoleniem. Każdy uczestnik tego kursu mógł więc bezpośrednio sprawdzić się w sytuacjach nagłych, takich jak: omdlenia, napady padaczkowe, zachłyśnięcia, zadławienia u dorosłych i dzieci. Mieliśmy ponadto możliwość przećwiczenia resuscytacji na fantomie, a także spróbowaliśmy sił w inscenizowanym wypadku z raną kłutą.

       Podczas zajęć nie brakowało śmiechu. Niemniej jednak, nasi uczniowie dzielnie stawili czoła poszczególnym etapom szkolenia, zdając sobie sprawę z powagi sytuacji. Od początku wszyscy mieli na uwadze fakt, iż dzięki nowo nabytym umiejętnościom będą mogli właściwie odnaleźć się w podobnych sytuacjach w życiu codziennym i skutecznie na nie zareagować.

Beata Gojło

 Skip to content