SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. M. G. BUBLEWICZA

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

Wspominaliśmy Mariana Bublewicza z bliskimi Mu osobami…

W związku z 20. rocznicą śmierci Mariana Bublewicza 24 lutego 2013 r. w olsztyńskim zamku odbyło się uroczyste spotkanie zorganizowane przez panią Poseł Beatę Bublewicz, córkę Patrona. Na widowni obok znakomitych gości, rodziny Patrona, reprezentantów władz samorządowych, zasiedli obecni i byli pracownicy szkoły (państwo Krystyna i Zbigniew Żołnierowiczowie), uczniowie i absolwenci szkoły. Jako społeczność szkoły noszącej imię Mariana Grzegorza Bublewicza czuliśmy, że i nas nie może zabraknąć w tak wyjątkowych chwilach. W sali ważne miejsce, obok portretu Patrona, zajmował sztandar naszej szkoły. Szczególnie utytułowani uczniowie-zawodnicy wspierali organizację uroczystości, witając gości i kierując ich do sali, w której odbywało się spotkanie. Uczennice gimnazjum pomagały także przy sprzedaży książki „6 bieg”. Było nam bardzo miło, że szkoła zajmowała ważne miejsce w wypowiedziach osób związanych z naszym Patronem. Wielu wzruszeń dostarczył film „Nieśmiertelność”, który został wyświetlony podczas spotkania. Później Mariana Bublewicza wspominali ci, którzy mieli zaszczyt znać go osobiście, współpracowali z Nim, osoby blisko z Nim związane: córka Beata, Grzegorz Gac – pilot, z którym Bublewicz wywalczył Wicemistrzostwo Europy, Andrzej Borowczyk, dziennikarz sportowy, a także Andrzej Garycki, twórca Memoriału im. Mariana Bublewicza i Janusza Kuliga.

Jednym z wystąpień była prezentacja osiągnięć naszej szkoły przedstawiona przez panią dyrektor, Barbarę Rapińczuk. Podczas swojego wystąpienia pani dyrektor podkreśliła, że pamięć o Patronie i jego ethos są w szkole żywe, że pamięć o Marianie Bublewiczu jest podtrzymywana nie tylko z okazji Święta Szkoły, ale czcimy ją przede wszystkim, realizując na co dzień zadania statutowe szkoły: szkolenie sportowe i edukację.

Ważnym momentem uroczystości było również wystąpienie pana dr. Janusza Chełchowskiego, Prezesa Fundacji im. Mariana Bublewicza oraz dyrektora Polikliniki, który zapowiedział nowe przedsięwzięcie Fundacji – budowę Ośrodka Rehabilitacji Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych im. Mariana Bublewicza.

Spotkanie okazało się dla mieszkańców miasta bardzo atrakcyjnym pomysłem na niedzielne popołudnie. Do zamku sunęły tłumy dawnych kibiców, olsztynian, którzy cały czas podtrzymują pamięć o wybitnym olsztyńskim kierowcy rajdowym. Frekwencja była tak wysoka, że spotkanie rozpoczęło się z opóźnieniem… trzeba było zapewnić miejsca siedzące gościom, którzy nie zmieścili się w jednej zamkowej komnacie…

O spotkaniu można także przeczytać na stronach:

– Portal olsztyn24.com

Polskie Radio Olsztyn

Nasz Olsztyniak

Sport Warmii i Mazur

Prezentacja szkoły, osiągnięć w poszczególnych dyscyplinach przedstawiona podczas spotkania:

 

prezentacja szkoły

 Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status