SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. M. G. BUBLEWICZA

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

60. Plebiscyt na 10 Najpopularniejszych Sportowców Województwa

Dziennikarze sportowi „Gazety Olsztyńskiej”, „Dziennika Elbląskiego” oraz naszych lokalnych tygodników wspólnie opracowali listę kandydatów, których zakwalifikowaliśmy do 60. Plebiscytu na 10 Najpopularniejszych Sportowców Województwa.
Lista jest otwarta, dlatego teraz czekamy na propozycje zgłaszane przez czytelników, które należy przysyłać wraz z uzasadnieniem na sport@gazetaolsztynska.pl.

Tradycyjnie „złotą” dziesiątkę najpopularniejszych sportowców wybierzemy za pomocą kuponów i sms-ów. W obu przypadkach głosujemy do 31 marca. Przypominamy, że na kuponie koniecznie należy wpisać dziesięć nazwisk z oficjalnej listy kandydatów. Kupony z mniejszą liczbą nazwisk lub z kandydatami spoza listy nie będą uwzględniane podczas liczenia.

Wśród nominowanych są uczniowie i absolwenci naszej szkoły
ZSO nr 5 MS w Olsztynie

GŁOSUJCIE !!!

 

Łukasz Cudnoch (taekwondo olimpijskie, AZS UWM Olsztyn) – mistrz Polski juniorów i seniorów, piąte miejsce podczas Pucharu Świata German Open. go. sp. 13

Anna Hucało (gimnastyka sportowa, UKS SMS Olsztyn) – mistrzyni Polski juniorek w ćwiczeniach na równoważni oraz czwarta zawodniczka juniorskich MP w Krakowie w wieloboju, skoku i na poręczach. go. sp. 20

Mateusz Kamiński (kajakarstwo, Olsztyński Klub Sportów Wodnych) – pięciokrotny medalista mistrzostw Polski, w tym dwa srebra na dystansach olimpijskich C-1 1000 m oraz C-2 1000 m. go. sp. 23

Szymon Kapała (pływanie, Kormoran Olsztyn) – mistrz Polski w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych (7500 m). go. sp. 24

Iga Kowalczyk (gimnastyka sportowa, UKS SMS Olsztyn) – brązowa medalistka indywidualnych mistrzostw Polski w klasie mistrzowskiej (seniorki) w ćwiczeniach na równoważni, a razem z klubowymi koleżankami – wicemistrzyni kraju w drużynie. go. sp. 29

Izabella Krajewska (taekwondo olimpijskie, AZS UWM Olsztyn) – mistrzyni Polski juniorów i seniorów, zwyciężczyni Pucharu Świata German Open. go. sp. 32

Szymon Piątkowski (taekwondo olimpijskie, AZS UWM Olsztyn) – mistrz Polski juniorów i seniorów, drugie miejsce podczas Pucharu Świata German Open. go. sp. 49

Krzysztof Pielowski (AZS UWM Olsztyn) – mistrz Polski w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych (10 000 m), zwycięzca XXVIII Oleckiego Maratonu Pływackiego. go. sp. 51

Paula Plichta (gimnastyka sportowa, UKS SMS Olsztyn) – brązowa medalistka indywidualnych mistrzostw Polski w klasie mistrzowskiej (seniorki) w ćwiczeniach wolnych, a razem z klubowymi koleżankami – także wicemistrzyni kraju w drużynie. go. sp. 52

Julia Walczak (kajakarstwo, Olsztyński Klub Sportów Wodnych) – złota medalistka mistrzostw Polski w C−2 200 m mixt. go. sp. 70

 

 

Weronika Gosik (gimnastyka sportowa, UKS SMS Olsztyn) go. str. 5

Monika Jastrzębowska (gimnastyka sportowa, UKS SMS Olsztyn) go. str. 6

Maja Mierzejewska (gimnastyka sportowa, UKS SMS Olsztyn) go. str. 14

Kaja Sokołowska (gimnastyka sportowa, UKS SMS Olsztyn) go. str. 16


Można głosować też w innych kategoriach plebiscytu

Informacja – www.wama-sport.pl

 

 Skip to content