SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. M. G. BUBLEWICZA

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

Kolejny sukces gimnastyczek SMS Olsztyn

Kolejny sukces gimnastyczek SMS Olsztyn

Olsztyńskie gimnastyczki od lat znajdują się w czołówce polskich zawodniczek. Kolejny raz potwierdziły to zarówno w zawodach międzynarodowych, jak i krajowych.

Zakończyły się w Rotterdamie Mistrzostwa Świata w gimnastyce sportowej kobiet. Ich uczestniczką była m.in. Paula Plichta z olsztyńskiej SMS. Wystąpiła zarówno w rywalizacji drużynowej (34 drużyny) jak i w wieloboju. Polki znalazły się równo w połowie stawki, zajmując 17. lokatę. Natomiast w wieloboju olsztynianka uplasowała się ostatecznie na 123. miejscu, będąc w tych zmaganiach trzecią Polką. Zaliczyła cały wielobój. Najlepiej wypadły jej ćwiczenia na równoważni i skok, nieco gorzej na poręczach, gdzie zaliczyła jeden upadek, i w ćwiczeniach wolnych, gdzie przekręciła podwójne salto. Wszyscy dobrze wiemy, jaką tragedią była dla niej niedawna śmierć jej mamy i trenerki w jednej osobie. Cieszymy się, że potrafiła się zmobilizować po tak dramatycznych przeżyciach.

Młodsze koleżanki Pauli startowały w Zabrzu w Turnieju Młodości. Wystąpiły tam najlepsze polskie gimnastyczki klas I, II i III.

Największy sukces odniosły właśnie olsztynianki, a szczególnie siostry Martyna i Monika Eland. 13-letnia Martyna była poza konkurencją w klasie pierwszej, a jej o rok młodsza siostra w klasie drugiej.

Poza tym ich koleżanka klubowa w klasie pierwszej Aneta Orzechowska była 13. Najlepsze miejsca z olsztynianek startujących w klasie trzeciej zajęły: Natalia Czarnowska (7.), Sandra Rożek (10.) i Marta Sarnowska (11.). Bardzo nas ucieszył kolejny świetny występ młodych zawodniczek. W rozmowie z władzami PZG uzyskaliśmy informację, że Martyna ELAND jest niemal pewną pretendentką do występu w drużynie w przyszłorocznych mistrzostwach świata. Do zawodów nasze zawodniczki przygotowywali trenerzy szkoły Denis Hryn, Krystyna Żołnierowicz, Ewa Jóźwiak oraz Dariusz Laszuk.

 Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status