ZSO NR 5 Olsztyn
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. M. G. BUBLEWICZA

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

LETNIE DOKONANIA KAJAKARZY SMS OLSZTYN


LETNIE DOKONANIA KAJAKARZY SMS OLSZTYN

Podczas wakacji szkolnych kajakarze SMS Olsztyn przebywali i trenowali w swoich macierzystych klubach, gdzie przygotowywali się do najważniejszych regat sezonu Młodzieżowych Mistrzostw Polski, Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Zawodnicy należący do Kadry Narodowej Denis Ambroziak, Ewa Mieczkowska, Mateusz Kamiński trenowali także na zgrupowaniach Kadry szlifując formę do startu w Mistrzostwach Europy i Świata.

Mistrzostwa Polski Seniorów – II eliminacja do Kadry Seniorów 24-26. 06. 2011 Poznań

Początek wakacji i najważniejszy sprawdzian dla grupy seniorów, gdyż oprócz medali zawodnicy walczyli o kwalifikacje do Kadry Narodowej Seniorów i starty w zbliżających się Mistrzostwach Europy i Świata.

Czołowy kajakarz Polski Denis Ambroziak – uczeń SMS Olsztyn nie zawiódł zdobywając: II miejsce w konkurencji K-1 200 m III miejsce w konkurencji K-2 200 m II miejsce w konkurencji 4 x K-1 200 m zakwalifikował się do reprezentacji Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata Seniorów.

Dobrym wynikiem w konkurencji kanadyjek może pochwalić się Mateusz Kamiński zdobywając: II miejsce w konkurencji C-2 1000 m III miejsce w konkurencji 4 x C-1 200 m IV miejsce w konkurencji C-1 5000 m.

Mateusz zakwalifikował się do Kadry Polski w maratonie i będzie nas reprezentował na zbliżających się Mistrzostwach Europy w maratonie.

Bardzo udany start w konkurencji K-2 1000 m zaliczyli Maciej Stankiewicz i Konrad Kozłowski kończąc swój występ na bardzo dobrym V miejscu.

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy 30.06. – 03.07. 2011 Zagrzeb

Denis blisko medalu

Na regatach w Zagrzebiu Polskę reprezentował nasz zawodnik uczeń SMS Olsztyn Denis Ambroziak startując w konkurencji K-2 200 m wraz ze swoim kolegą z osady Dawidem Putto z Bydgoszczy.

Po niezwykle pasjonującej i zaciętej walce na odcinku 200 metrów trwającym niespełna 33-34 sekundy nasza osada zajęła VI miejsce tracąc do medalu 0,162 sekundy.

Nasza młoda osada z każdym rokiem poprawia swoje rezultaty i możemy być pewni, że w następnych startach, zdobywając kolejne doświadczenia będzie się piąć w górę. Gratulujemy występu i życzymy kolejnych emocjonujących startów.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 08 – 10.07. 2011 Bydgoszcz

Jest złoto dla Denisa Ambroziaka

Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski Denis po udanym początku sezonu, kwalifikacji do reprezentacji, udanym starcie na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy wspiął się na najwyższe podium w rywalizacji kajakarzy w konkurencji K-1 200 m. Jest to najwyższe osiągnięcie Denisa w rywalizacji krajowej i przepustka do walki o najwyższe światowe trofea w tym udział w Igrzyskach Olimpijskich Londyn 2011. Do złotego medalu Denis dorzucił jeszcze brązowy wraz z kolegą klubowym Karolem Marcinkjanem w konkurencji K-2 200 m.

Kolejny dobry występ zaliczyła osada Maciej Stankiewicz – Konrad Kozłowski zajmując 8 miejsce w dwójce kajakowej na dystansie 1000 m.

Mistrzostwa Europy Seniorów i Juniorów w Maratonie 22 – 24.07.2011 St Jean De Losne (Francja)

Dwa brązowe medale Mateusza Kamińskiego

Nasz świeży absolwent, kanadyjkarz Mateusz Kamiński dokonał nie lada wyczynu, gdy podczas jednych Mistrzostw w maratonie kajakowym zdobył dwa medale. Jako pierwszy Polak wywalczył brązowy medal w konkurencji C-1 młodzieżowców i brązowy w konkurencji C-2 seniorów. Przypomnijmy że wyścigi odbywały się na dystansie 26 kilometrów i każdy kto uprawia lub interesuje się sportem wyczynowym wie jaki to wysiłek, tym większe gratulacje.

Pierwszy występ na Europejskich Mistrzostwach zaliczyła nasza juniorka Ewa Mieczkowska. W swym debiucie na imprezie tej rangi Ewa zajęła 11 miejsce walcząc na 18-sto kilometrowej trasie. Nie zawsze wynik odzwierciedla możliwości zawodnika i wierzę że Ewę w kolejnych zawodach Mistrzowskich będziemy widzieli coraz bliżej czołówki.

Po bardzo udanym występie polskiej reprezentacji (5 medali) Polski Związek Kajakowy postanowił wysłać najlepszych zawodników na Mistrzostwa Świata w Maratonie. Mateusz Kamiński dostał powołanie i będzie nas reprezentował na Mistrzostwach, które odbędą się 21 – 23 października w Singapurze.

Trzymamy kciuki za Mateusza i za całą reprezentację.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i Mistrzostwa Polski Juniorów 11 – 14.08.2011 Bydgoszcz

Na torze Brdyujście rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w kategorii juniorów i juniorów młodszych. Na starcie stanęli wszyscy najlepsi zawodnicy w tej kategorii wiekowej, którzy walczyli omedale na poszczególnych dystansach.

Wśród medalistów nie zabrakło uczniów naszej szkoły, a na najwyższe słowa uznania zasługuje Konrad Kozłowski nie mający sobie równych na sprinterskim dystansie 200 m i osiągnął I miejsce w konkurencji K-1 200 m juniorów II miejsce w konkurencji K-4 1000 m III miejsce w konkurencji K-2 500 m.

Do wysokiego poziomu Konrada dostosował się Marek Michels, współtwórca sukcesów, który poprowadził osady kajakowe do pozycji medalowych i zdobył: II miejsce w konkurencji K-4 1000 m juniorów III miejsce w konkurencji K-2 500 m IV miejsce w konkurencji K-1 200 m.

Wśród juniorek bardzo dobrze spisała się nowo przybyła do naszej szkoły zawodniczka Bazy Mrągowo Martyna Lisiecka, która w trzech startach zdobyła trzy medale i została jedną z najlepszych zawodniczek Mistrzostw, a osiągnęła: I miejsce w konkurencji K-2 1000 m juniorek II miejsce w konkurencji K-2 500 m III miejsce w konkurencji K-1 5000 m.

Wśród juniorów wyróżnił się Mateusz Kozakiewicz zdobywca brązowego medalu w konkurencji C-1 5000 m oraz dwóch miejsc finałowych.

Fałkowski Bartosz udanie startował zajmując IV miejsce na 500m i VII miejsce na dystansie 5000 m w kajakowych jedynkach oraz Ewa Mieczkowska z dwoma miejscami finałowymi.

Najlepszy wynik osiągnęli Paweł Rymszo i Dominik Popławski wygrywając zdecydowanie wyścig dwójek kajakowych na dystansie 5000 m, a Dominik znany z nieustępliwości zajął IV miejsce w K-1 1000 m walcząc do ostatniego metra z wyżej klasyfikowanymi zawodnikami.

Do medalistów dołączyli Błażej Brakowiecki i Cezary Ołdakowski zdobywając dwa medale srebrny w K-2 1000 m i brązowy w K-2 500 m podtrzymując dobrą passę z całego sezonu.

Mało brakowało do medalu Filipowi Drzazga zajmując IV miejsce w K-1 5000 m oraz VI miejsce w K-1 1000 m potwierdził przynależność do czołówki krajowej.

Wysokie wyniki sportowe oraz pozycje medalowe znalazły uznanie wśród trenerów Kadry Narodowej Juniorów i czwórka naszych zawodników Kozłowski Konrad, Michels Marek, Lisiecka Martyna, Popławski Dominik zostali powołani na zgrupowanie Kadry przed zbliżającymi się zawodami o Puchar Nadziei Olimpijskich.

Mistrzostwa Świata Seniorów 18 – 21.08.2011 Szeged

Denis Ambroziak Brązowym Medalistą

W węgierskim Szeged odbyły się ostatnie w tym roku zawody mistrzowskie seniorów na krótkich dystansach a na nich życiowy sukces odniósł Denis Ambroziak. Wraz ze swoim kolegą z osady Dawidem Putto na oczach tysięcy kibiców na torze regatowym w Szeged i przed telewizorami zdobył po wzorowo przepłyniętym biegu fnałowym brązowy medal w K-2 500 m. Nasza młoda dwójka jechała zdobyć kwalifikacje Olimpijską w konkurencji K-2 200 m. W bardzo wyrównanej konkurencji naszej osadzie zabrakło trochę szczęścia i swój start zakończyli w fazie półfinałów.

Sportową złość pokazali w kolejnym dniu Mistrzostw zdobywając brązowy medal w silnej stawce seniorów. Szansa na zdobycie kwalifikacji Olimpijskiej będzie jeszcze w przyszłym roku podczas Mistrzostw Europy Seniorów.

Wszystkim zawodnikom składamy gratulacje za osiągnięte wyniki na torach regatowych Polski i Świata i życzymy zdrowia oraz spokojnych przygotowań do kolejnego sezonu.

Dyrekcja ZSO nr 5 Mistrzostwa Sportowego Trenerzy Andrzej Kamiński i Rafał Gryzowski Rada Pedagogiczna

Andrzej Kamiński

 Skip to content