SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. M. G. BUBLEWICZA

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

LETNIE DOKONANIA KAJAKARZY SMS OLSZTYN

LETNIE DOKONANIA KAJAKARZY SMS OLSZTYN

Podczas wakacji szkolnych kajakarze SMS Olsztyn przebywali i trenowali w swoich macierzystych klubach, gdzie przygotowywali się do najważniejszych regat sezonu Młodzieżowych Mistrzostw Polski, Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Zawodnicy należący do Kadry Narodowej Denis Ambroziak, Ewa Mieczkowska, Mateusz Kamiński trenowali także na zgrupowaniach Kadry szlifując formę do startu w Mistrzostwach Europy i Świata.

Mistrzostwa Polski Seniorów – II eliminacja do Kadry Seniorów 24-26. 06. 2011 Poznań

Początek wakacji i najważniejszy sprawdzian dla grupy seniorów, gdyż oprócz medali zawodnicy walczyli o kwalifikacje do Kadry Narodowej Seniorów i starty w zbliżających się Mistrzostwach Europy i Świata.

Czołowy kajakarz Polski Denis Ambroziak – uczeń SMS Olsztyn nie zawiódł zdobywając: II miejsce w konkurencji K-1 200 m III miejsce w konkurencji K-2 200 m II miejsce w konkurencji 4 x K-1 200 m zakwalifikował się do reprezentacji Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata Seniorów.

Dobrym wynikiem w konkurencji kanadyjek może pochwalić się Mateusz Kamiński zdobywając: II miejsce w konkurencji C-2 1000 m III miejsce w konkurencji 4 x C-1 200 m IV miejsce w konkurencji C-1 5000 m.

Mateusz zakwalifikował się do Kadry Polski w maratonie i będzie nas reprezentował na zbliżających się Mistrzostwach Europy w maratonie.

Bardzo udany start w konkurencji K-2 1000 m zaliczyli Maciej Stankiewicz i Konrad Kozłowski kończąc swój występ na bardzo dobrym V miejscu.

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy 30.06. – 03.07. 2011 Zagrzeb

Denis blisko medalu

Na regatach w Zagrzebiu Polskę reprezentował nasz zawodnik uczeń SMS Olsztyn Denis Ambroziak startując w konkurencji K-2 200 m wraz ze swoim kolegą z osady Dawidem Putto z Bydgoszczy.

Po niezwykle pasjonującej i zaciętej walce na odcinku 200 metrów trwającym niespełna 33-34 sekundy nasza osada zajęła VI miejsce tracąc do medalu 0,162 sekundy.

Nasza młoda osada z każdym rokiem poprawia swoje rezultaty i możemy być pewni, że w następnych startach, zdobywając kolejne doświadczenia będzie się piąć w górę. Gratulujemy występu i życzymy kolejnych emocjonujących startów.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 08 – 10.07. 2011 Bydgoszcz

Jest złoto dla Denisa Ambroziaka

Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski Denis po udanym początku sezonu, kwalifikacji do reprezentacji, udanym starcie na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy wspiął się na najwyższe podium w rywalizacji kajakarzy w konkurencji K-1 200 m. Jest to najwyższe osiągnięcie Denisa w rywalizacji krajowej i przepustka do walki o najwyższe światowe trofea w tym udział w Igrzyskach Olimpijskich Londyn 2011. Do złotego medalu Denis dorzucił jeszcze brązowy wraz z kolegą klubowym Karolem Marcinkjanem w konkurencji K-2 200 m.

Kolejny dobry występ zaliczyła osada Maciej Stankiewicz – Konrad Kozłowski zajmując 8 miejsce w dwójce kajakowej na dystansie 1000 m.

Mistrzostwa Europy Seniorów i Juniorów w Maratonie 22 – 24.07.2011 St Jean De Losne (Francja)

Dwa brązowe medale Mateusza Kamińskiego

Nasz świeży absolwent, kanadyjkarz Mateusz Kamiński dokonał nie lada wyczynu, gdy podczas jednych Mistrzostw w maratonie kajakowym zdobył dwa medale. Jako pierwszy Polak wywalczył brązowy medal w konkurencji C-1 młodzieżowców i brązowy w konkurencji C-2 seniorów. Przypomnijmy że wyścigi odbywały się na dystansie 26 kilometrów i każdy kto uprawia lub interesuje się sportem wyczynowym wie jaki to wysiłek, tym większe gratulacje.

Pierwszy występ na Europejskich Mistrzostwach zaliczyła nasza juniorka Ewa Mieczkowska. W swym debiucie na imprezie tej rangi Ewa zajęła 11 miejsce walcząc na 18-sto kilometrowej trasie. Nie zawsze wynik odzwierciedla możliwości zawodnika i wierzę że Ewę w kolejnych zawodach Mistrzowskich będziemy widzieli coraz bliżej czołówki.

Po bardzo udanym występie polskiej reprezentacji (5 medali) Polski Związek Kajakowy postanowił wysłać najlepszych zawodników na Mistrzostwa Świata w Maratonie. Mateusz Kamiński dostał powołanie i będzie nas reprezentował na Mistrzostwach, które odbędą się 21 – 23 października w Singapurze.

Trzymamy kciuki za Mateusza i za całą reprezentację.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i Mistrzostwa Polski Juniorów 11 – 14.08.2011 Bydgoszcz

Na torze Brdyujście rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w kategorii juniorów i juniorów młodszych. Na starcie stanęli wszyscy najlepsi zawodnicy w tej kategorii wiekowej, którzy walczyli omedale na poszczególnych dystansach.

Wśród medalistów nie zabrakło uczniów naszej szkoły, a na najwyższe słowa uznania zasługuje Konrad Kozłowski nie mający sobie równych na sprinterskim dystansie 200 m i osiągnął I miejsce w konkurencji K-1 200 m juniorów II miejsce w konkurencji K-4 1000 m III miejsce w konkurencji K-2 500 m.

Do wysokiego poziomu Konrada dostosował się Marek Michels, współtwórca sukcesów, który poprowadził osady kajakowe do pozycji medalowych i zdobył: II miejsce w konkurencji K-4 1000 m juniorów III miejsce w konkurencji K-2 500 m IV miejsce w konkurencji K-1 200 m.

Wśród juniorek bardzo dobrze spisała się nowo przybyła do naszej szkoły zawodniczka Bazy Mrągowo Martyna Lisiecka, która w trzech startach zdobyła trzy medale i została jedną z najlepszych zawodniczek Mistrzostw, a osiągnęła: I miejsce w konkurencji K-2 1000 m juniorek II miejsce w konkurencji K-2 500 m III miejsce w konkurencji K-1 5000 m.

Wśród juniorów wyróżnił się Mateusz Kozakiewicz zdobywca brązowego medalu w konkurencji C-1 5000 m oraz dwóch miejsc finałowych.

Fałkowski Bartosz udanie startował zajmując IV miejsce na 500m i VII miejsce na dystansie 5000 m w kajakowych jedynkach oraz Ewa Mieczkowska z dwoma miejscami finałowymi.

Najlepszy wynik osiągnęli Paweł Rymszo i Dominik Popławski wygrywając zdecydowanie wyścig dwójek kajakowych na dystansie 5000 m, a Dominik znany z nieustępliwości zajął IV miejsce w K-1 1000 m walcząc do ostatniego metra z wyżej klasyfikowanymi zawodnikami.

Do medalistów dołączyli Błażej Brakowiecki i Cezary Ołdakowski zdobywając dwa medale srebrny w K-2 1000 m i brązowy w K-2 500 m podtrzymując dobrą passę z całego sezonu.

Mało brakowało do medalu Filipowi Drzazga zajmując IV miejsce w K-1 5000 m oraz VI miejsce w K-1 1000 m potwierdził przynależność do czołówki krajowej.

Wysokie wyniki sportowe oraz pozycje medalowe znalazły uznanie wśród trenerów Kadry Narodowej Juniorów i czwórka naszych zawodników Kozłowski Konrad, Michels Marek, Lisiecka Martyna, Popławski Dominik zostali powołani na zgrupowanie Kadry przed zbliżającymi się zawodami o Puchar Nadziei Olimpijskich.

Mistrzostwa Świata Seniorów 18 – 21.08.2011 Szeged

Denis Ambroziak Brązowym Medalistą

W węgierskim Szeged odbyły się ostatnie w tym roku zawody mistrzowskie seniorów na krótkich dystansach a na nich życiowy sukces odniósł Denis Ambroziak. Wraz ze swoim kolegą z osady Dawidem Putto na oczach tysięcy kibiców na torze regatowym w Szeged i przed telewizorami zdobył po wzorowo przepłyniętym biegu fnałowym brązowy medal w K-2 500 m. Nasza młoda dwójka jechała zdobyć kwalifikacje Olimpijską w konkurencji K-2 200 m. W bardzo wyrównanej konkurencji naszej osadzie zabrakło trochę szczęścia i swój start zakończyli w fazie półfinałów.

Sportową złość pokazali w kolejnym dniu Mistrzostw zdobywając brązowy medal w silnej stawce seniorów. Szansa na zdobycie kwalifikacji Olimpijskiej będzie jeszcze w przyszłym roku podczas Mistrzostw Europy Seniorów.

Wszystkim zawodnikom składamy gratulacje za osiągnięte wyniki na torach regatowych Polski i Świata i życzymy zdrowia oraz spokojnych przygotowań do kolejnego sezonu.

Dyrekcja ZSO nr 5 Mistrzostwa Sportowego Trenerzy Andrzej Kamiński i Rafał Gryzowski Rada Pedagogiczna

Andrzej Kamiński

 Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status