ZSO NR 5 Olsztyn
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. M. G. BUBLEWICZA

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

Mistrzostwa Europy Seniorów w kajakarstwie z naszym udziałem


W ostatni weekend 04−06.06 na jeziorze Malta w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Europy Seniorów, gdzie wystartowało troje naszych absolwentów sprawdzając swoją aktualną dyspozycję i walcząc o jak najwyższe miejsca w rywalizacji najlepszych zawodników Europy.

Dla Mateusza Kamińskiego był to ostatni sprawdzian przed startem IO w Tokio. Rywalizację na dystansie C−1 1000 m Mateusz zakończył na 7 miejscu niewiele tracąc do czołówki i teraz jest czas na poprawę błędów i wprowadzenie nowych elementów poprawiających szybkość płynięcia łódki.

Dla Julii Walczak to kolejna impreza najwyższej rangi na której startuje. Jaszcze w maju walczyła o paszport olimpijski w zawodach kwalifikacyjnych w konkurencji C−2 500 m lecz 2 sekundy zabrakło do sukcesu. Na mistrzostwach Europy Seniorów w tej samej konkurencji zajęła bardzo dobre 4 miejsce choć trochę nieszczęśliwe. Teraz zaczęły się przygotowania do Młodzieżowych Mistrzostw Europy które odbędą się w Poznaniu 25−27.06.

Kolejnym naszym reprezentantem podczas Mistrzostw był Bartek Grabowski nadzieja polskiego sprintu. Bartek bardzo dobrze pokazał się ze strony szybkościowej i w mocnej konkurencji K−2 200 m uplasował się na 6 miejscu. Startując z kolegami w konkurencji K−4 500 m tym razem nie udało się wejść do finału, ale nasza młoda załoga na pewno zrobi postępy do następnej imprezy, która już niedługo w Poznaniu Młodzieżowe Mistrzostwa Europy.

 

Wszystkim naszym zawodnikom życzymy zdrowia i sportowej złości w pokonywaniu kolejnych barier. Powodzenia i połamania wioseł.

 Skip to content