SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. M. G. BUBLEWICZA

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Patriotyzm jest wartością nie tylko w czasach zagrożenia narodu. Dowiedli tego uczniowie naszej szkoły, którzy swoją postawą oraz pracą podczas zajęć edukacyjnych dowiedli, że patriotyzm i postawa Polaka – obywatela nie jest im obca.

5 listopada odbyły się w klasach gimnazjalnych warsztaty niepodległościowe w ramach zajęć języka polskiego, historii i wos, podczas których uczniowie pracowali z tekstami utworów poetyckich o tematyce patriotycznej. Zadaniem ich było wykonanie plakatu poświęconego tematyce obchodów Święta Niepodległości. Plakaty ozdobiły korytarz gimnazjum. Podobne zajęcia odbyły się w liceum 10 listopada. Uczniowie przygotowali plakaty informacyjne, na których umieścili przygotowane przez siebie informacje o drogach Polski do niepodległości. Wszystkie plakaty licealistów cieszą oko estetycznym wykonaniem i przedstawiają dużą wartość merytoryczną. Po takich warsztatach pojęcie niepodległości narodowej nikomu już nie może być obce.

Uroczyste obchody zaplanowane zostały na 9 listopada. Pod kierunkiem nauczycielki języka angielskiego, pani Magdaleny Denert, pań Anety Wojtkiewicz, Moniki Rawy – Paluch, uczniowie szkoły podstawowej przygotowali uroczysty i wzruszający apel. Rozpoczęło go wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Nie zabrakło wierszy patriotycznnych i pieśni ważnych dla naszego narodu jak Rota czy pieśni legionów. Po apelu w szkole podstawowej zorganizowane zostały warsztaty poświęcone problemowi przemocy i agresji, zaś uczniowie klas I-II gimnazjum brali udział w warsztatach na temat znajomości praw i obowiązków ucznia. Efektem zajęć było wykonanie makiety idealnego ucznia szkoły mistrzostwa sportowego. Problem praw człowieka został również poruszony tego dnia w klasie III, która uczestniczyła w kolejnym spotkaniu z cyklu „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej” w kinie Awangarda, gdzie uczniowie obejrzeli film dokumentalny „China Blue” poświęcony łamaniu praw pracowników i praw człowieka w chińskich fabrykach. Seans połączony był z prelekcją i dyskusją po filmie.

Licealiści natomiast reprezentowali szkołę podczas wojewódzkich obchodów Święta Niepodległości w dniu 11 listopada. Poczet sztandarowy uczestniczył w uroczystej mszy świętej w olsztyńskiej katedrze, skąd przemaszerowano na Plac Solidarności, gdzie złożono kwiaty pod pomnikiem Wolności Ojczyzny.

 Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status